Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megérné a képzést elvégezni?...

Megérné a képzést elvégezni? Lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Személyi edző, tanácsadó, személyre szabott étrend készítés.

Egy kezdőnek milyen esélyei vannak, mik szükségesek a sikerhez? Rengeteg szakmabelit látok, akik közösségi oldalakon hirdetik magukat, gyarapítják a vendégkörüket. Elég borsos áron. Ezekre tényleg van igény? Étrend + edzésterv 60-80 ezerért. Szerintetek mi szükséges ehhez a szakmához, hogy valaki befusson és ismert legyen?

Illetve kötelezőnek tartjátok hogy az illető fizikuma esztétikus, szépen kidolgozott legyen?


2020. szept. 20. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy nem kidolgozott a teste valakinek, még tudhatja mit hogyan kell. Bár ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ő miért nem úgy csinálja?


Egyébként jó edzőre igény van, de már sajnos azt látom, hogy be van telve ez a piac is, mert itt már szinte mindenki edző, meg dietetikus, táplálkozási szakértő, életvezetési tanácsadó.

2020. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok személyi edző van már, de jó az kevesebb. Nehéz kialakítani egy stabil vendégkört, szerintem ne úgy vágj bele, hogy minden mást felrúgsz, legyen egy stabil megélhetésed is, amíg kiépíted a köröd, híred megy.

Viszont az számomra nagyon is fontos lenne, hogy az edzőnek sportos alakja legyen. Nem versenyző szintű kigyúrtság, de egy átlagon felüli izomzat szerintem alap ebben a szakmában. Aki még életében nem kondizott vagy nem hatékonyan és pálcika vagy épp erősen túlsúlyos, attól hogy tartsam hitelesnek a tanácsokat?

2020. szept. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Értelmetlen, inkább tanulj normális szakmát, vagy menj fősulira
2020. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Igen, hatalmas szükség van ilyen haszontalan majmokra
2020. szept. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az értelmes válaszolóknak köszönet:)

Évek óta érdekel a fitnesz világa és minden ami ezzel kapcsolatos. Azzal is foglalkoznék, hogy a vendég hogyan érzi magát, miként éli meg a változásokat. Illetve még az evés és testképzavarosoknak segíteni meggyógyulni. A testtel együtt az ember lelkét is helyrehozni.

Az olyanokat semmibe nézem akik csak oda állnak a vendég mellé 1 órára vagy még ott is hagyja közben és mondhatni lesz*rja a saját vendégét. Ahhoz nem sok ész kell, hogy mindenkinek ugyanazt az egyhangú, unalmas étrendet és edzéstervet az edző kiadja.

2020. szept. 20. 20:22
 6/9 anonim ***** válasza:

"Attól hogy nem kidolgozott a teste valakinek, még tudhatja mit hogyan kell. Bár ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy akkor ő miért nem úgy csinálja?"


Mert neki nem az a legfontosabb, hogy hogyan néz ki. Sokaknak elég egy közepesen sportos test, nem kell szálkásnak lennie. Nem kell csinálni valamit ahhoz, hogy tudd, hogyan kéne. Én is tudok pár dolgot, amit nem csinálok. Szerintem túl sok az edző, túl sok a konditermi díszmajom. Miért kéne még egy? Nyilván jó kevés van, viszont minden teremben van 10 edző kb. Én nem vágnék bele az 100%, szerintem neked se ez érné meg a legjobban. Akkor mi éri meg? Alkalmazott közgazdaságtan, mérnökinfó. :DD

2020. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Láttam pár dolgot a témában és beszéltem is érintettekkel.


Azt látom, hogy ilyen képzésekre főleg azok mennek, akiknek amúgy pénzes a háttere vagy nem akarnak dolgozni. Oké, a sport szeretete is ott van sokukban, meg jól akarnak kinézni, de többségében nem azt látom rajtuk, hogy ők bizony tényleg edzők akarnak lenni. Szóval, többségük nem lesz jó edző.


A siker viszont kicsit máshogy működik. Ha egy jó kinézetű (testre ÉS arcra) ember elvégzi ezt és elmegy oktatni, akkor sikere lesz. Mert azt látják, hogy ő olyan, mintha a plakátról jött volna le és feltételezik, hogy ő nagyon király. Aztán, általában nem.


Pl. beszélgettem egy jó nagy darab, 40 körüli kondissal. Régen versenyzett, ez meg is látszik rajta, de már közel sem verseny kategória. Néha random odament emberekhez a teremben és nagyon jól megmutogatta nekik, hogy mit nem csinálnak épp jól. Ő mesélte, hogy szerinte szomorú, ami megy az egész iparral kapcsolatban. Most már itthon is tényleg ipar és nem feltétlenül az eredményeket fizetik meg az emberek, hanem a látszatot. Ezért képesek lazán sok pénzt odadobni valakinek, aki talán nem is lesz jó edzőjük.

2020. szept. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én idén év elején vizsgáztam le mint személyi edző (nem Magyar országon), mint egy két hónappal később jött a lock down. Aztán olyan két hónapja újra nyitottak a termek, de az emberek nem igazán mennek vissza. Mert sokan rájöttek, hogy otthon vagy parkban is tudnak annyit edzeni ami nekik elég. Egy másik része meg nem tudja éppen megfizetni a tagságot mert ez bizony egy luxus kiadás amit az ember az első dolgok között áldoz fel. Plusz ha még van is tagsága edzőt nem fog megfizetni.

Szóval mondanom sem kell hogy hivatalosan egy órát nem dolgoztam még mint személyi edző az elmúlt 8 hónapban. viszont előre láthatólag nem is fogok. Arról már lemondtam, hogy a befektetés megtérüljön. Bár tanultam pár érdekes dolgot, de komolyabb haszna nem lesz.


Amit ezzel mondani akarta, hogy ha van rá felesleges időd és pénzed csináld. Viszont készülj fel rá, hogy bukód az egészet. Meg ez nem egy nyugdíjas állás.

2020. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is fontos, hogy egy edző jól nézzen ki, legyen látható izomzata. Mivel az ember az edzőjére/tanárára/mesterére vagy nevezzük bárhogy felnéz, van benne egy olyan érzés, hogy szeretne olyan lenni, mint ő, ezért választotta edzőjének. Na most egy 0 izomzattal rendelkező, puhány valaki nem túl motiváló a "diák" számára.
2020. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!