Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szoktatok a klasszikus testépí...

Szoktatok a klasszikus testépítő edzések mellé néha inkább az általános fizikai felkészültséget fejlesztő gyakorlatokat beiktatni?

Figyelt kérdés
2020. szept. 26. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:

nem. minek?


Én erőemelő-testépítő edzéseket végzek, tehát keverem. Bőven elég. Nem is tudom hogy lehetne kondiba úgy edzeni amit írsz.

2020. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Konditermen kívül is van élet...
2020. szept. 26. 20:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl. Milyen gyakorlatokra gondolsz? Ebbe sok minden beletartozhat.
2020. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja van élet de nem csak fizikai munka téren. Én amúgy nem szoktam, mást szoktam helyette.
2020. szept. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ugrókötél, kettlebell, komplex súlyzós gyakorlatok extrém magas ismétlés számmal, sprintelés, ilyesmiket
2020. szept. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#6 👍


Végre a sok troll mellett van egy értelmes válaszadó is, köszi 🙂

2020. szept. 27. 09:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Utóbbi időben nem, a kondit is hanyagolom, de tapasztalataim szerint érdemes lehet beiktatni heti 1 alkalommal egy teljesen más jellegű, intenzitású és volumenű terhelést is. Akár egy 8-10-12km-es futás, egy Yx400 - Yx200 - Yx100 Yx50m sprint jellegű edzés, egy kondiparkban saját testsúlyos edzés, 15-25km intenzív bringa, dombon sprintelés, magas ismétlésszámú guggolás kis súllyal előfárasztásnak majd 1-200m sprint 4-8 körben, kosárlabda pályán sprint, végén palánk vagy gyűrű érintés (akár húzódzkodás is mehet 2-5 ismétléssel), vissza 10x, ilyenek. A konditeremben annyit veszek ebből észre, hogy egy 8-10 ismétléses guggolás után nem fogy el a tüdő, plusz nyomásoknál kevésbé durran be a kar. De nem ezért szoktam beiktatni, hanem mert jól esik. És tényleg maximum heti egyszer, magasabb gyakorisággal elképzelhetőnek tartom hogy a fizikum és erő rovására menne.
2020. szept. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!