Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha kb. 5-6 naponta végzek...

Ha kb. 5-6 naponta végzek merevlábas felhúzást hajlítóra, akkor sima felhúzást nem szükséges?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kb mikor? Heti egyszer, vagy minden hát-bicepsz napon szabad?

És ha a merevlábas előtt hiperhajlítással kivégzem az alsó hátam, akkor jobban megterhelhetem a combhajlítót, vagy inkább változtassak?



2020. okt. 27. 00:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy aki heti 2* ne adja Isten többször végez különféle felhúzás variánsokat, az vagy koxol, vagy hamar le fog sántulni, vagy valamit nagyon elront a kivitelezés kapcsán.

Általánosságban szerintem heti egy felhúzás elég. Ha nagyon e körül forognak a céljaid, általános erőt szeretnél növelni, szereted ha napokra lecsóra vágod a hátsó láncod, stb...akkor max heti kettő. És úgy is az egyik a térdrogyasztós verzió, míg a másik a merevebb lábas legyen. De tényleg erősen célfüggő.

Amire viszont figyelj, hogy maradjon ki minél több idő a kettő között. És ha jót akarsz magadnak, felejtsd el a szaratós 6 és az alatti maxolásokat.

2020. okt. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor felkészülök mindig a lepontozásra de: ha nem vagy erőemelő, nem igazán fontos a padlóról felhúzni. Persze kell valamilyen alap erőszínt konviban, de egy idő után nem éri meg egyszerűen magát a gyakorlatot végezni, inkább más gyakorlatokkal építsd.


Viszont, az alsóhátadat nehogy előfáraszd felhúzás előtt, bármilyen gyakorlatot végzel! Mehet előtte egy kis hiperhajltítás, de egyenes háttal, csak aktivációs, bemelegítő jelleggel.

2020. okt. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Osztom az előzőek véleményét.Remek gyakorlat,de túlságosan kicsinál,mikor már nagyon a súlyok.

Kezdőként lehet huzgálni rendszeresen,sőt kell is.Később ennek már max újdonság jellege,ize lesz.Kicsit másként terhel,ennyi haszna van,semmi több.

Ugyanis a többi gyakorlat rovására megy,és a regenerálódását kitolja.Néha érdemes bevetni,hogy feldobd a monotonitást.

A rutinodba iktatott merev lábas felhúzás bőven elég.

2020. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En is osztom az elhangzottakat.

Ha merev labbal huzol fel, csinald ketto egykezessel. Brutal jo gyakorlat, celzottabb is a terheles es a felso testet is kellemesen terheli. Plusz az izuleteket jobban kimeli, egyreszt a 10-20%-al kisebb suly miatt, masreszt a suly pozicioja miatt kisebb a nyiroero a gerincen.

2020. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!