Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes testes edzésnél hogyan...

Teljes testes edzésnél hogyan kell végezni a sorozatokat?

Figyelt kérdés
Az addig oké, hogy heti 3 teljes testes edzés, izomcsoportonként 3-4 sorozattal, de hogy csináljam? Mekkora súlyt válasszak? Mikor emeljek? Lehet bukásig menni?
2020. okt. 30. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkora súlyt válassz, hogy meg tudj csinálni 8-12 ismétlést minden sorozatban. Lehet 8 vagy 12, de minden sorozatban ugyanannyi legyen. Nyilván az 1. sorozat könnyű lesz, az utolsó nehéz, de azt is tudnod kell teljesíteni. Kezdőként hetente emelhetsz, persze nem sokat, 2-3 százalékot.
2020. okt. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezáltal elkerülhető a bukás. De mi van, ha minden sorozatot bukásig végzek?
2020. okt. 30. 16:00
 3/8 AnonimAthlet ***** válasza:
47%

Izmos leszel.

Én minden egyes sorozatom bukásig végzem és ez hozta eddig a legjobb eredményt...

Minden nap meg kell ölni a testedet hogy igazán fejlődni tudj.

2020. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
#16.00 Ha már az elsőt bukásig végzed, a másodikat nem fogod tudni, csak kevesebb ismétléssel. Feleslegesen fárasztod a szervezeted, esetleg nem fogsz tudni regenerálódni megfelelően a következő edzésre. Ezen kívül veszélyes is. Mondjuk van 80 kiló a válladon, és nem tudsz feljönni guggolásból. Akkor mi van? Vagy 50 kiló a mellkasodon fekvenyomásnál. (1-es vagyok.)
2020. okt. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 AnonimAthlet ***** válasza:
44%

Nem tudom, nekem bejött.. Tulajdonképpen rákényszeríted a szervezeted a fejlődésre. És beválik/bevállt, kicsit drasztikus módszer de rohadtul hatásos. Eleinte nekem is volt hogy nem egyszer majdnem ott maradtam a súly alatt, de már sikerült tökéletesíteni a dolgokat. :)

Azzal pedig hogy ha az elsőt kifulladásig csinálod akkor a második már nem nagyon fog menni ezzel nem értek egyet, ha csak pöcsörészni jársz le a terembe, meg edzegetni akkor jó hogy nem fog menni, de ha lemesz nap nap után és kxxxára oda teszed magadat az edzéseken akkor nincs olyan amit ne tudnál megcsinálni.

2020. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én max 5 ismetlesig megyek el
2020. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem érdemes 3 ismétléses max alá menni, sőt, kezdőként még 5 alá sem, mert feleslegesen fárasztod magad, és az utolsó gyakorlatokat vagy elcsalod, vagy meg sem tudod csinálni.


Ha minden sorozatot bukásig csinálsz, nagyon hamar akadályozni fog a hosszútávú fejlődésben. Nem egy kutatás foglalkozott már a bukásig való edzéssel, és nem hoz fejlődést, viszont jelentősen több terhet rak az idegrendszerre mint ha maradna bent 1 ismétlés.

2020. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

Nem kell bukásig végezni, mert nem fog regenerálódni az izom, és ahogy a hetes is írja, idegileg sem fogod bírni. Nekem a 6 ismétlések jönnek be akkora súllyal, amit 4 szériában még elbírok, kb. 2 perces pihenőkkel. Naturalban az izom a nagy súlytól nő.

8-12 ismétlés sok, nagyon a súly rovására megy az ismétlésszám.

Amúgy elég a heti két edzés is, de akkor a szériaszámot növeld 4-ről 6-ra. Szorítkozz az alapgyakorlatokra, 1-2 kiegészítővel. Pl. tircepszre nekem elég, amit kap a fekvenyomásból és a fejfölé nyomásból. Így is az egyik legfejlettebb izmom a tricepsz. Bicepszre megy a széles fogású húzódzkodás+evezés. MEllé csinálom 2-3 széria kalapács bicepszet, bőven elég.

A hatos által írt 5 ismétlés is jó, de 4 alá már ne menj

2020. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!