Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Más is hagyta a fenébe a...

Más is hagyta a fenébe a bolgár guggolást, mert nem tudta megtalálni a normális pozíciót?

Figyelt kérdés
ápr. 26. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Helyesen kell végezni és ennyi
ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Anno én is ezért jegeltem évekig a bolgározást, aztán pár hónapja újra elővettem, és most megvan a terhelhető pozíció.
ápr. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Aki kemény, mint a kád széle, az a sima rudas guggolást csinálja, nem bolgár guggolást, meg ilyen slendrián gyakorlatokat!
ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Aki kemény, mint a kád széle, az a sima rudas guggolást csinálja, nem bolgár guggolást"

Aki kemény, mint a kád széle, az mindkettőt csinálja.

ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sőt, aki igazán kemény mint a kád széle, az original guggolást, bolgár guggolást, hack guggolást és pendulum guggolást is csinál, óriás szettben bukásig, amíg össze nem zuhan a súly alatt. És mindezek után beül a lábtolóba.
ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"mindezek után beül a lábtolóba"

Így van. Ezt követően pedig levezetésként másfél órát kardiózik a futópadon 25 km/h-val.

ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6#

Utána pedig vissza megy combfeszítőzni 5 dropszettel.


Én azért hagytam el a bolgár guggolást, mert nehéz egyensúlyozni 45kg-45kgmal a kézben.. Meg miért tartanám a kezemben a súlyt, ha a nyakamon is tudom és ez által jobban terhelhető?


Csináltam keretben is, azt utáltam (és emiatt imádtam is egyben.. Vallatni lehetne ezzel a gyakorlattal. :D ), de el kellett hagynom, mert sérülés miatt a bal lábam nem terhelhető csak akkor, ha megvan támasztva a hátam és úgy guggolok. Csak a jobb lábamat meg nem akarom terhelni, mert így is másfélszer akkora..

ápr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért nem tudod megtalálni a normális pozíciót? Az egyensúllyal van a probléma, vagy nem oda terhelsz, ahová szeretnél?

Mindkettő esetén lehet az a hiba, hogy nincsenek meg az alapjaid ennek a gyakorlatnak a helyes kivitelezéséhez. Én beleestem abba a hibába, ami a most a divat, hogy ha izmot akarsz építeni, keress stabil gyakorlatokat, és dolgozz jó nagy súlyokkal.

A célnak ez megfelelt, nagyon nagy súlyokban csináltam kitörtést keretben, nőtt is a lábam meg a s*ggem rendesen, ugyanakkor az idegrendszerem nem fejlődött, tök ügyetlen maradtam. Az eddig kötött izomzatom még kötöttebb lett egyes helyeken, a mobilitásom nem nőtt, úgyhogy olyan alap dolgokat, mint pl. egy lábas RDL súly nélkül, még mindig nem tudtam megcsinálni, mert az egyensúlyérzetem a béka segge alatt volt. Őszintén szólva hiába csináltam bolgárt 60 kg-mal keretben, ha ugyanazt kézi súllyal nem tudtam kivitelezni kevesebb súllyal, mert nem éreztem stabilnak.

Szóval inkább elkezdtem elölről, az alapoktól építkezni. Ehhez kellett egy mentális változás, mert nagy nehezen átmenetileg lemondtam a nagy súlyos edzésekről, és arra mentem rá, hogy fejlesszem az idegrendszerem és a mozgásszervrendszerem ahhoz, hogy később majd effektívebben tudjak ismét nagyobb súlyokkal dolgozni.

ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az egyoldalas gyakorlatokat,mert mindket oldalra kell kulon-kulon vegezni, es bar meg lehet talalni a helyes poziciot,de sosem lesz annyira stabil, hogy a leghatasosabb gyakorlatok koze soroljuk oket
ápr. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!