Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csupán otthoni edzéssel lehet...

Csupán otthoni edzéssel lehet látványos eredményt elérni?

Figyelt kérdés
Van itthon futópad, szobakerékpár, két 7,5 kg-s kézi súlyzó, illetve lábsúly is. Igazából nem szeretnék óriási izmokat, csupán szép, szálkás testet. Szerintetek lehetséges így, hogy nem járok terembe, vagy úszni?

2020. nov. 8. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Ha jók az adottságaid, azaz fogékony az izomzatod a terhelésre, lehetséges. De legalább 5x annyi idő, mint edzőteremben. Amit a saját testsúlyos edzésekkel elérsz 1-1,5 év alatt teremben az első 2-3 hónapban felszeded.
2020. nov. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Lehet
2020. nov. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

1. már megbocsáss de jó nagy baromságot írtál le amit valószínűleg te is hallottál mint sztereotípia.


Ha megfelelően és kitartóan csinálod illetve variálod a gyakorlatokat akkor nagyon szép eredményeket lehet elérni calisthenics edzéssel.

Én 3 éve kizárólag testsúllyal edzem és tanusíthatom.Nem számít a genetika vagy éppen az ha pontosan annyi ismétlést nem tudsz magadból kipréselni tökmindegy mert az elején szinte bármitől fejlődsz kivéve ha tényleg valami nincs rendben az egészségeddel.Az a lényeg, hogy legyél kitartó és tedd oda magad mint minden sportban ha el akarsz érni valamit. Fontos az is, hogy tanulj a saját testsúlyos edzésről mert eléggé eltér a konditermi edzéstől. Személy szerint sokkal jobbnak tartom mint a kondit mert olyan fizikumot lehet vele kiépíteni, hogy az beszarás. Érdemes megnézned a szertornászok, atléták fizikumát. Annak a sportágnak ez az alapja. Mellesleg folyamatosan nehezítsd a gyakorlatokat ahogy haladsz. Millió oldal van ahol szinte bármit meg lehet tanulni a s.t. edzésről. Mindenképpen ajánlom mert hihetetlen hatékony és megjegyzem sokkal erősebb is leszel így mint a súlyzók emelgetésétől. Én nagyon megszerettem mert nem csak egy edzés számomra hanem egy művészet is egyben. Kipróbáltam a kondit is de nekem annyira nem adta.


Ha úgy döntesz, hogy belevágsz és kellően elszánt vagy ez elérhető 3-5 év alatt: https://www.youtube.com/watch?v=9_TwM8ImG28

2020. nov. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés honnan indulsz mi a célod.

Óriási izmaid úgy sem lesznek nyugi,attól kár félni és ez nem bántás.


#3 as

Ha ez a 65 kiló érhető csak el 3-5 év alatt akkor nem vagy túl jó marketingből.

2020. nov. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Mivel a kérdező szépen leírta, hogy nem akar nagydarab lenni hanem arányos-atletikus testet akar amihez szerintem ez a legjobb út. Te meg nem vagy jó értelemből.
2020. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azért a realitás talaján maradva: klasszikus súlyzós edzéstől sem lesz sokkal nagyobb egy naturál 3 év alatt, mint amit linkelt a hármas, de a lába fejlettebb lehet, mint sima calisthenicstől, ez igaz.


Szerintem ha valaki csak súlyokkal edz, akkor könnyű aluledzeni a felsőtestet. A calisthenics elég jól rávilágít a gyenge pontokra, nem nagyon tudod átverni magad.

2020. nov. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#3 Én is saját testsúllyal majd hátizsákba súllyal kezdtem. Ezt csináltam úgy jó 2 évig. Nem mondom hogy nem látszott. miután elkezdtem kondizni, az első évben feljött legalább 8 de inkább 10kg izom. Ez már jó 10 éve volt, a saját testsúlyos edzés rövid távon (1-3 év) egy tesifaktos fizikumhoz elég.

A sztereotípiáknak meg soha nem ültem fel, én is végig jártam a szamár létrát. :)

2020. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Még mielőtt félre értenél, nem a saját súlyos edzés eredményességét vitatom. Hanem a fejlődés sebességét. Ha egy laza, sportos, szálkás fizikum a cél (70-75kg 10-en pár% testzsírral) előbb meg van súlyzóval, mind calisthenics jelleggel. Ezen úgy gondolom nincs mit vitatni. Csupán félreértettél.
2020. nov. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amit te akarsz,azt elérheted.

Lehet persze.

Tőled fűgg,hogy a leggyorsabb módszert akarod e valasztani,vagy mind1.

Ha az előbbi,akkor konditermi edzés,vagy otthon edzés a megfelelő.(Ettől gyorsabb módszer nincs izomnövelésre,barki is mond barmit.) Ehhez rendelkezned kell súlykészlettel,eszközökkel,fekpad,guggolóállvany,húzódzkodó stb.

Ha az utóbbi is megfelel,mert nemszámít időben,hogy mikor éred el,akkor a saját tstsúlyos edzes is megfelel.De egyébként egy egeszseges,enyhen izmos testhez barmi.Akar jógázhatsz is,attól is szalkas,hajlekony leszel,tőkmindegy.

A kaja mindegyiknél fontos!

2020. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!