Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy egy teljes...

Az normális, hogy egy teljes testes edzés után 1 nap helyett 2 napra van szükségem?

Figyelt kérdés
2020. nov. 11. 11:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Vagyis ugyanannyit csinál az osztottan edző, mint az egész testes*
2020. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért van eltérés.

Az egésztestes edzés inkább a fő alapgyakorlatokra öszpontosít.

Amikor bontod,akkor nagy valószínűséggel nagyobb a volumen,miközben ugye az alapgyakorlatok maradnak,a megmozgatott súlymennyiség növekszik,+hozzájönnek kegészítő gyakorlatok is.

Egész testesnél már ilyenkor túl hosszú ,és kimerítő lenne mindet végigcsinálni.

2020. nov. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

De miért számít az, hogy valamivel kisebb súlyt használsz, ha ugyanakkora ellenállást érsz el vele, mint a nagyobb súlynál?


Nem lesz nagyobb hipertrófia a nagyobb súlytól, ha az ellenállás érzete ugyanakkora az izomnak, mint a kisebb esetén.

2020. nov. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Itt nem csak a használt súlyról van szó, ha kifáradsz edzés végére akkor az utolsó gyakorlatokban rosszabbul fogsz teljesíteni, nem fognak úgy menni, mintha frisebben csinálnád őket. Ebből az következik hogy nehezebben, lassabban is tudod növelni bennük a használt súlyt, tehát a progresszív túlterhelés.... (a többit leírtam az előző válaszomban)
2020. nov. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha van állóképessége az embernek. Nem annyiból áll neki a mozgás, hogy súlyokat emelget.
2020. nov. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Most izomépítésről volt szó, nem állóképességről, de amúgy tök mindegy, mondom végezd azt amelyiket szereted csinálni, amelyik belefér a rutinodba. Nem egy edzésfelosztástól fogsz jobban izmosodni, ha jól csinálod, bármelyik jó lehet.

Viszont számomra jobban bejön az hogy a fél testemet edzem csak le egy edzésen, tehát szétbontom, pl. heti 4 upper-lower. De ha te mindenképp a teljestesteshez ragaszkodsz akkor csináld azt, nem lesz különbség. Tökéletes felosztás nincs, mindegyiknek lesz előnye és hátránya is.

2020. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
És mit gondolsz, mitől fáradsz ki olyan hamar? Mert idegrendszerileg előbb fárasztod ki magad, mint az izmaidat, ha az izmaid kifáradtak igazából az jó, az a cél, viszont ha az idegrendszered korlátoz ebben, az az állóképesség/erő-állóképesség hiánya.
2020. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy többféle módszer jó, nem is érveltem amellett, hogy a felosztással gond lenne, viszont nincs érv, ami megállja a helyét a teljes testes edzés alacsonyabb hatékonysága mellett. Alapból azért hoztam fel ezt, mert szeretik it hangoztatni, hogy egy idő után bontani KELL.
2020. nov. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Minden szervezet más, nekem is kell néha 2 nap a regenerálódáshoz. De ha tolsz egy kis plusz vitamint az segíthet D3, C,+ Ásványi anyag komplexet.
2020. nov. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!