Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az normális, hogy egy teljes...

Az normális, hogy egy teljes testes edzés után 1 nap helyett 2 napra van szükségem?

Figyelt kérdés
2020. nov. 11. 11:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mire van szükség 2 napra?
2020. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom regenerációra.


Kérdés, hogy miért tolsz teljes testes edzéseket? Pörget a szteroid? Egy haladó gyúrós is szétszedi a főbb izomcsoportokat a hét napjaira 3-5-re ki mennyire ér rá.

2020. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, normális. Gondolom sokat edzettél
2020. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Pihenőre, és naturál vagyok!


Edzésenként 4-5 sorozat megy/izomcsoport alapgyakorlattal.

2020. nov. 11. 14:03
 5/19 anonim ***** válasza:

Ha kezdő vagy, akkor érthető a teljes testes edzés is, meg az is, hogy több idő kell pihenni.


De nem írtad, hogy kezdő vagy-e, szóval passz.

2020. nov. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben testrészenként rendesen lestrapálod. Teljesen természetes, hogyha 2 nap regeneráció kell. Ezzel nincs gond.
2020. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként haladóként vagy középhaladóként is simán lehet teljes testet edzeni, nem értem miért állítják többen is, hogy az csak full kezdőknek való. Kinek mi jön be, nem?
2020. nov. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Akik szerint haladóként bontani kell, van erre tanulmány, hogy szignifikánsabb több izmot lehet felszedni bontott edzéssel, mint teljes testessel?
2020. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nincs, de praktikusabb, mivel ha már nagy súlyokkal edzel, akkor lesz egy edzés akár 2 óra hosszú is. A másik hátránya pedig, hogy az edzés végére már elég fáradt leszel, így az utolsó gyakorlatokhoz nem lesz erőd --> kisebb súllyal fogod őket végezni illetve nehezebb lesz bennük fejlődni --> lasabb lesz a progresszív túlterhelés ezeknél a gyakorlatoknál --> mivel a progresszív túlterhelés az izomépítés egyik legnagyobb meghatározója, így lassabban is fog jönni a tömeg. De ez csak mind elmélet, ha jól csinálod és neked bejön a felosztás, akkor csináld, nem fogsz se gyorsabban, se lassabban fejlődni.

Számomra viszont megéri szétbontani, félreértés azonban ne legyen, úgy bontom szét, hogy meglegyen edzve minden izmom heti 2x. Nekem ez jobban bevállik, mivel én jobban szeretem a gyorsabb, rövidebb idő alatt letudható edzéseket.

De ahogy mondtam, tök mindegy milyen a felosztás, ha legalább heti 2x megkapja az izom a terhelést, figyelsz mindenre és okosan csinálod akkor nem számít, nem lesz különbség. Olyat kell választani amit preferálsz, az időbeosztásodnak jó.

Elmondom, a sima bro split is jó lehet, ha azt szereted csinálni, akkor csináld azt, így simán tudod tartani és nem fogod abbahagyni, minthogy valaki mond valamit, hogy csináld ezt, mert ez jobb, de ha neked nem jön be, akkor abba fogod hagyni és nem fogsz vele elérni semmit.

2020. nov. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Nincs, de praktikusabb, mivel ha már nagy súlyokkal edzel, akkor lesz egy edzés akár 2 óra hosszú is" Ugyanannyi sorozatot csinál az osztottan edző, mint a bontottan.


"A másik hátránya pedig, hogy az edzés végére már elég fáradt leszel". Épp annyira, mint osztottnál, hisz ott is nagy súlyok mennek.

2020. nov. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!