Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti hányszor lenne érdemes...

Heti hányszor lenne érdemes hasra edzeni erőemelőként? Valaki azt mondja, hogy érdemes heti 4x is, meg minden edzésen menjen rá valami, más meg csak heti 2x csinálja.

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Egyszer sem. Elég terhelést kap a klasszikus erőemelő számok alatt. Amúgy meg ugyanolyan izomcsoport mint a többi. Aki azt mondja, hogy heti 4x kell edzeni rá, az vagy folyamatos izomlázban van és emiatt nem fejlődik szinte semmit, vagy olyan lájtosak az edzései, hogy amiatt nem fejlődik. Én heti 1-et mondanék. De mint írtam, sok értelme külön ráedzeni (erőemelőként) nincs neki.
2020. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 MadSeal ***** válasza:
90%
Ha hagysz neki 48 órát pihenni, nyomathatod, viszont pl én csak 1 gyakorlatot végzek mindig, edzés végén, 3-4 szériát.
2020. nov. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1

Aki nem edz hasra, az meg egyszer csak sérvet kap majd guggolás vag felhúzás közben..

2020. nov. 21. 13:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasra kell edzeni. Az a törzsizomzat része.

Ez attól függ, hogy mennyire érzed gyengének. Én hetente 3x edzek, osztott edzéstervet használok, és minden alkalommal végzek rá 2 gyakorlatot.

Hátlapon pedig a hiperhajlítás nálam alap dolog, mert az az összes csigolyát megmozgatja.

Továbbá ha állsz és francia rúddal végzel bicepsz gyakorlatokat, akkor 15 kg fölött már elkezd a hasad is bekapcsolni az egyenes testtartás végett.

De ugyanez van a T rudas evezésnél is. Sorolhatnám még...

Szóval fontos a hasizom edzése is. Minimum heti 2x eddz rá nyugodtan.

2020. nov. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
69%
#3: Ezt mond az erősember sportot űzőknek. Én is annak mondom magam, már 12 éve edzek rendszeresen. Igaz, hogy guggolni és felhúzni ritkán szoktam, nem ez a fő irányvonal, de ettől még elfogadható szinten mennek ezek a gyakorlatok is. Felhúzásban a rekordom 230 kg övvel ruha nélkül, bakról pedig 290 kg. Ebben a sportban úgy 10-15 embert ismerek, akik között vannak versenyzők is, és senki sem edz hasra. Soha. Ilyen jellegű sérülés pedig még nem történt. Szóval, ezért is írtam hogy gyakorlatok közben ami terhelést kap, az elég alapvetően. Mondjuk az is igaz, hogy az erőemelő gyakorlatok koncentráltabbak, így lehet hogy ott kevesebb terhelést kap a hasizom. Ha edzeni szeretnél rá, akkor tedd, ugyan azt tudom írni mint korábban, hogy ugyanúgy kell edzeni mint minden más izomcsoportot. Heti 2-nél többször hülyeség, mivel akkor nincs ideje regenerálódni. Ha meg még is van, akkor az azt jelenti, hogy nem volt elég kemény az edzés.
2020. nov. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!