Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a kreatinról?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve kezdtem el edzeni. Kövér voltam, és meguntam. Egy év alatt sikerült a testzsírszázalékomat 15%-ra hozni. Itthon van rengeteg súlyom, rúdam, egy-két gépem, húzódzkodóm, tolódzkodóm, úgyhogy az edzés a koronavírus alatt sem áll meg. Izomzatban is sokat fejlődtem, odafigyelek a táplálkozásra, számolom a kalóriát, a szénhidrátot, a fehérjét, mindent, úgyhogy abszolút tudatosan állok a dologhoz.

Szeretnék azonban elkezdeni kreatint is szedni. Kapszulás kiszerelésre gondoltam. Ki is néztem magamnak ezt a terméket:

[link]


Mi róla a véleményetek? Van-e róla tapasztalatotok? Hatékony-e? Mellékhatás nincs? Hosszútávon megbízható? Hogy szeditek? Egyáltalán jó a kapszulás kiszerelés? Nem jobb a por?


Várom a válaszokat, jöhet minden!



2020. nov. 26. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
1 év edzés után még szerintem semmi szükség nincs kreatinra.
2020. nov. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy van. Ennek szellemében tudnál választ adni a kérdésre? A termékről mi a véleményed?
2020. nov. 26. 15:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyénenként eltérő lehet a kreatin hatása. Én szerencsés vagyok, mert a legolcsóbb monohidrát por is dob rajtam méretben és erőben is.

Próbáld ki, vegyél monohidrátot, tolj be napi 5 grammot (púpozott teáskanál), és majd meglátod. Kb. 3-4 nap múlva már érezned kell, hogy erősebb vagy és jobban bírod az edzést

2020. nov. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tapasztaltam mellékhatást azt kivéve amikor hülye voltam és a feltöltéses módszer feltöltési időszakában a 24g-ot egy alkalommal vittem be, na az nem volt jó.

kb 1 hét után már lehet érezni a hatását. Én a port szeretem, napi 4-5g bőven elég.Meleg vízben oldódik a legjobban tapasztalatom szerint

2020. nov. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy napi 3 kapszulát tolnék (4,5 gramm). Akkor ezek szerint az bőven elég? 6 gramm már sok napi szinten?
2020. nov. 26. 16:18
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen drága egy por monohidráthoz képest.

1690 Ft egy fél kilós kreatin gymbeam-nél, a kilós 3090. (csak hogy márkánál, és weboldalnál maradjunk...)

5 grammot bedobsz porból, kijön 15 forintra egy nap.

Ebből az egynapi adagod 4.5 gramm csak, de több mint háromszorosába kerül...


Ha tényleg ki akarod próbálni, vegyél egy fél kilósat:

[link]

3 hónap alatt elfogy, aztán meglátod, hogy van-e értelme. :)

2020. nov. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ehhez én Krealkaliyn 2500 kapszulát használok most.

Ez a legjobb, de árban is nagyon ott van.


Kre-Alkalyn® 2500 Mega Caps (120 kap.) - Olimp Sport Nutrition

[link]


Ez nem vizesít mint a sima monohidrát, aminél tényleg tapasztaltam.


Tudom azt is, hogy a sima kreatintól milyen amikor vizesedem. Akkor feszül minden porcikám a max. dózis mellett. Olyankor úgy érzem magam mint egy michlenbaba, de kívülről nem látszik semmi közben.


A Kre-alkalyn2500-tól még nem volt ilyen.

Kb. 3-4 nap szedés után már teljesen megváltozik tőle az izom tónusa. Robbanékonyabbá válik a mozgásom, energiával teltnek érzem minden porcikámat. Könnyűnek érzem a testem, kettesével szedem a lépcsőket felfelé könnyedén, csak a levegőkapacitás a korlát ilyenkor úgy érzem, általában minden kreatintól, de csak ha nem szedem túl sokáig egyfolytában. Időnkánt ki kell hagyni egy-két hónapot. Aztán megint jobban hat.


Egy ideig még lehetett venni kreatin rágótablettát, az jóval olcsóbb volt és kellemes citromízű, de azt valamiért megszüntették.


A por állagú, elvileg ízetlen formájától mindig felfordult a gyomrom, pedig tényleg nincs kifejezett íze.


Viszont a sima monohidráttól a víz megkötése miatt volt amikor annyira felduzzadt mindenem, hogy még levegőt is nehezen vettem, de csak több napos maximum szedése után, max. dózis szedés mellett fordult elő ilyen.


Próbáltam már ízesített port is venni, de attól is liftezik a gyomrom, így maradt a Kre-alkalyn

kapszula.


A szer biztonságos de a sima monohidrát is az.


A hatása, hogy gyorsabban frissül vele az izom, javul az anyagcseréje.

Emiatt több edzést tudsz vele elvégezni nagyobb fáradás nélkül. Ettől fejlődik jobban az izom, nem közvetlenül a kreatintól. Az csak átmeneti erő többletet ad a jobb anyagcsere miatt.

Ha azt az ideiglenes állapotot nem használod ki többlet edzésre, akkor a kreatin kiürülése után alig lesz több erőd, mint előtte.

A kreatin önmagában, többlet edzés nélkül is stimulálja valamennyire az izmot, de a valódi fejlődést a többlet edzés hozza meg.

2020. nov. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!