Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 100kg vagyok és napi...

Ha 100kg vagyok és napi fehérjebevitelemnek 200g-nak kell lennie, de én több fehérjét viszek be a testembe mint 200g, akkor lesz tőle bajom?

Figyelt kérdés

Amikor kondizok, aznap 200g fehérjét viszek be a reggeli, ebéd, vacsorával. De én edzés után +20-30g fehérjeport még meginnék az edzés után, akkor így 230g vagy 250g lesz a fehérje amit elfogyasztottam aznap. Lesz bajom tőle? 100kg és 230-250g fehérje. Gondolom intenzív edzés mellett (túledzem magam), akkor meg lesz ennek az "egyensúlya"? Whey protein-t szednék be napi 30g mennyiségben.


Egyáltalán mennyi fehérjeport szedhetek be ha 100kg vagyok és 200g-nak kell lennie a fehérjepor-nak? Úgy pluszba szedném, hogy az a plusz fehérje is testépítő anyaggá váljon. Rossz ötlet? Inkább maradjak a maximális 200g fehérjénél?


2020. nov. 27. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Totál feleslegesen terheled az emésztőrendszered. Kapásból bőven elég lenne az 1,5 szorzó. Naturál nem tudsz nagyon többet feldolgozni. Ha belevesszük a számolási hibákat, akkor felmehetsz 1,70-ig. de ez amit te írsz már messze sok. Lassan lesz meg a böjtje, hosszú évek alatt.
2020. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha 10% testzsír vagy 100kg mellett, akkor esetleg.


Arnold kb 250g fehérjét evett/nap legnagyobb korában. Ha Arnold méretéhez közeli vagy, amihez gratulálok hogy így van akkor nyugodtan.


Elvileg semmi bajod nem lesz. Napi 500g fehérje bevitelnél láttam szervi károsodást tanulmányokban. Nyílván annyit senki sem eszik meg meg és még te is távol vagy tőle, viszont hosszú távon a 200-250g sem feltétlenűl egészséges.


Ha szükséged van rá, mert olyan izomos vagy nyugodtan szedd, de van egy olyan érzésem, hogy ha a gyakorin teszed fel a kérdést nem Arnold Schwarzenegger kiköpött mása vagy.


Amúgy a jelenlegi állás szerint testtömeg x 1.6g kell maximum.

(Igen, testtömeg. Jorn Trommelen fehérje felszívódást kutató phd mondta itt. Konkrétan ez a szakterülete. Sportolókkal is végez kutatásokat. https://www.youtube.com/watch?v=wRehf1L231Q )


Szóval még így is max 160g kéne neked.


De ha ennél kevesebbet ennél sem lehetne észrevehető változást látni.

2020. nov. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyétek nyugodtan ezeket a kiegészítőket ! Kis idő múlva a temetkezési vállalkozó dörzsölni fogja a kezét ! Sok sikert !
2020. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Ennyi fehérjét akkor tudnál felhasználni, ha te is koxos állat lennél.


Bécy

2020. nov. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Naturálba indulnék el kondizni otthon. Tehát akkor a testsúlyonat szorozzam meg 1,6-al és annyinak kell lennie a fehérjebevivetelmnek egy nap. Egyébként közel se vagyok Arnold féle testhez. Teljesen átlagos talán egy kicsit erősebb vagyok mint egy átlagos. Mivel most kezdem ezt az egész kondizást és fehérjés dologról is csak most hallok, ezért nem tudtam, hogy mennyinek kell lennie nekem a fehérjebevitelnek. Máshol azt mondják hogy testsúly*2-nek kell lennie a fehérjebevitelnek. 100*2=200.. tehát mindenki mást mond.


Köszönök a válaszokat! :)

2020. nov. 27. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon gáz ha naturál vagy, sosem fogod úgy sokra vinni engem amióta koxolok és vadállat vagyok szeretnek.


Bécy.

2020. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csinalok egy gyurosoknak arusito feherjepor es tapkiegboltot es melle egy temetkezesi vallalkozast. A gyurosbolt torzsvasaoja akciosan temetkezhet. 😂


A tul sok feherje terheli a veset. Foleg ezek a porok.

2020. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma már nem szoktak temetkezni.
2020. nov. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a rómeók, meg renátó raffaelló stb dzseniferr szilícia, szánthál
2020. nov. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!