Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Veszélyes fogyasztani fehérjep...

Veszélyes fogyasztani fehérjeporokat?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy nagyon megterheli a vesét és nem is szabadna senkinek fehérjeporoznia. Vagy csak minimális mennyiségben szabad fogyasztani pl: kondizás után? És mellé sok folyadékot kell inni? Tegyük fel ha valaki elkezd kondizni és mondjuk 60kg izom és 13kg zsír van rajta. Akkor gondolom nem 73*1.6 fehérjeport kell szedegetnie hanem 60*1.6-ot ugye? Akkor így nem lépi túl a napi mennyiséget (gondolom).


És ha mindennap edzés után vesz be 10-15g fehérjeport? Mindegy mit eszik, nem lesz tőle baja?


2020. nov. 28. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hányszor kérdezzük ezt még meg?!?!?!?!?!
2020. nov. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle bajod, ha nem az orrodon szívod fel.
2020. nov. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem veszélyes. Akkor lesz veseproblémád, ha pl a testsúlyodnak több mint 3-szorosát viszed be naponta, hosszú távon. Ha nem csinálsz semmit egész nap,csak ülsz egy helyben, akkor a szervezetednek nem kell annyi fehérje, se szénhidrát, se energia,stb. De ha sportolsz, akkor eleve több fehérjét igényel a szervezeted mint egy nem sportoló embernek. Ezt be tudod vinni szilárd táplálék formájában, pl hús, tojás, de ha kevesled a bevitt fehérjét, tudod pótolni táplálék kiegészitőkkel. Pontosabban fehérjeporokkal. A fehérjeporok magukban ártalmatlanok. Olyan,mintha pl húst,tojást,stb innál, folyékony formában. Kb ennyire ártalmatlanok. Egyébként ha sok tojást és húst eszel, akkor is ugyanolyan veseproblémáid lehetnek, sőt a hústól köszvényed is lehet. De ez csak akkor történik, ha a megengedett többszörösét viszed be ezeknek.
2020. nov. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1# én csak most először tettem fel ilyen kérdést.


Többieknek köszönöm a választ!

2020. nov. 28. 15:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi az szerinted,ami esznélkül fogyasztva ,hosszú tavon nem veszélyes?

A banán veszélyes lehet.

Cukorbeteg lehetsz,és gyomorbajaid lesznek,valamint az egysíkú táplálkozas miatt rengeteg nélkülözhetetlen ,életfontossagú nyomelem,vitaminhiányod lesz.Szivelegtelenseg,keringés összeomlasa következhet be.

Ha naponta 20 kilót eszel belőle, hónapokon keresztül.

Ha 30 at,akkor előbb.

A napi 20 kiló citrom pedig nyálmirígytultermeléshez,fulladáshoz vezethet.

2020. nov. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen amúgy.

2020 és ekkora a sötétség a témában, még mindig itt tartunk hogy ilyen alapvető fogyatékosságok járkálnak a köztudatban, ez az eredménye ha a tv-ben a Valóvilág és egyéb színvonalas műsor van túlnyomórészt, és a szennymagazinokban meg ha nincs aktuális hír akkor leporolják a polcról a 25 éves hülyeségeket és kiadják megint.


A paprikaportól, a cukortól(ettől már kezdenek...), a vegetától, borstól nem félnek, a zacskós halálra feldolgozott transzzsírral teli 0 értkes tápanyagot tartalmazó gyorsleves portól nem félnek, DE ha az ugyanolyan por formájú mágikus "kondis port" meglátják akkor halálosan rettegnek és minden jó elrontójának állítják be csak azért mert POR, és akkor "biztosan káros".

Én is ismerek nem egy olyan embert, aki szent meggyőződéssel állítja hogy a protein rossz és a fehérje jó, a tejsavópor az máj, vese, mindenölő(természetesen a tudta nélkül mikor orvos írt fel olyan táplálkozás helyettesítőt ami szinte 1:1-ben ugyanazt a tejsavófehérjét tartalmazza csak már folyékony állagban feldolzova) akkor meg már vígan itta mintha varázslat lenne.

Mitöbb, amikor Mari néni a falu végén, vagy az ügyeletes okostojás fikázza a fehérjeporokat az önkéntes ételmérnöki diplomájával akkor a tudta nélkül valójában ő is ugyanazt a tejsavót fogyasztja, csak süti és egyéb tejtermék formájában.

Ez olyan ironikus mintha az egérke szídná a sajtport miközben sajton él:))



Ne vedd magadra kérdező nem rólad beszélek mert te legalább KÉRDEZEL és ÉRDEKLŐDSZ, nyitott vagy nem pedig kijelented a hülyeségeket ami szent és sérthetetlen tudás mint azok akiktől hallottad ezeket a hülyeségeket.


Kérdésre válaszolva:

Nem ártalmas, kivéve ha szándékosan ezen élsz és szilárd táplálékot csak hírből ismered, de ugyanúgy tönkremegy az emésztőrendszer ha egésznap leveseken, főzelékeken él az ember és a klasszikus szilárd táplálékot hanyagolja mivel az emésztőrendszerünknek szilárd tápanyag kell főként.


Ezek koncentrált élelmiszerek, amik a tejtermékek gyártása alatt keletkeznek(feltéve ha a klasszikus tejsavóról beszélünk és nem pl növényi, állati eredetűről).

Ugyanaz mintha meginnál 1 liter tejet, csak a szervezetedet megkíméled kb 50 gramm lényegében az emberek 90%-a számára emészthetetlen tejcukortól

és úgy 20-25 gramm zsírtól.


Logikusan azért kapható por formában, mert így sokkal hatékonyabb és gazdaságosabb eljuttatni hozzád, ha megnézed egy adaghoz 200-300 ml víz kell, és 1 kilós kiszerelésban van 30-35 adag akkor folyékony kész formájában 6-7 literes hordókba kellene haza vinned 1 kilónyi fehérjét.

Így már elég logikus hogy por formában adják az ember kezébe.


Plusz sokáig eltartható(lásd paprika vs szárított paprikapor) por formában, míg folyékony formában vagy agyon nyomod tartósítószerrel, vagy hamar rád romlik.(aki hagyta már a shakert 1-2 napig kimosatlanul annak részvétem, tudja mire gondolok :D )

2020. nov. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Erről mi a véleményetek?

[link]

2500g, én csak akkor veszek be kb 30g fehérjeport, ami után kondiztam. Gondolom 3-4 hónapig leszek ezzel a zacskó fehérjeporral. És a shaker poharat tele töltsem majd vízzel vagy meddig kell?

2020. nov. 29. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, még amit kifelejtettem, alapvetően törekedni kell a szilárd kajára, a fehérjeturmix 2 esetben ideális:

1. Ha már akkora vagy hogy nagyon sok fehérjét kell bevinni, illetve ha gyorsan kell tápanyag

2. edzés után, ilyenkor van igazán létfontossága, mert nagyon gyorsan felszívódik, ezáltal a kimerült izmok nagyon hamar jutnak tápanyaghoz, különösen az edzést követő 1-2 órás anabolikus kapu idején.


Viszont azt ne felejtsd el hogy (a nagyon szigorú diétákat kivéve) edzés után mindenképp kell a fehérje mellé egy adag gyors felszívódású szénhidrát is, ennek hiányában a bevitt fehérjét főként az izmok kimerült glikogénraktárainak feltöltésére fogja használni és nem pedig az izomszövetek helyreállítására.


Amit linkeltél az teljesen jó, napjainkban a Gymbeam(MHN-nel karöltve) az egyik legolcsóbb és sok pozitív visszajelzés van rá, ízre még nem kóstoltam, nem biztos hogy olyan finom mint egy nagyon drága fehérje de valamit valamiért:))

2020. nov. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!