Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ért már el valaki szép eredmén...

Ért már el valaki szép eredményt izmosodás terén úgy, hogy nem ivott fehérjeporokat,aminosavakat és egyéb kiegészítőket? Érnek valamit ezek a kiegészítők?

Figyelt kérdés
Inkább olyanok válaszára lennék kíváncsi, aki nem örökölt amúgy se túl izmos testalkatot. Akinek a genetikája jó, az amúgy is könnyebben ér el eredményeket, szerintem.
2020. okt. 25. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Az izmosodáshpz sok fehérjére van szükség. Ha sikerül ezt hagyományos táplálékokból biztosítani, nincs szükség porokra. Amúgy mit nevezel "szép" eredménynek?
2020. okt. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szép eredménynek sportosan izmos testalkatot. Nem feltétlenül Arnold Schwarzenegger alakra gondolok.
2020. okt. 25. 10:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen
2020. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéseden kéne elgondolkodni.

"Érnek valami a kiegeszítők?"


Az élet területén mindenre vonatkozik:


Azert kiegeszítő,mert pótol valami hianyt.Tehát kiegeszít valamit,ami nem elég.

Ha valami nem elég,akkor kiegeszítheted.

Ha valami elég,akkor ugye ertelemszerűen nincs mit kiegeszíteni,tehát nem kell.


Edzésre vonatkozóan is:

Ha nem viszel be elég tápanyagot,akkor ér valamit,mert kiegeszítetted a napi tápanyagszükségletedet,ami nélkül nincs izom.

Ha beviszel eleget,megvan a napi mennyiseg a szükséges makrókból,akkor semmit se ér,hiszen felesleges,mivel nincs mit kiegészítened.

2020. okt. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

A legfontosabb a céloknak megfelelő étrend beállítása, melyben szerepelhetnek a táplálékkiegészítők, de lehet nélkülük is fejlődni. Régóta végzek súlyzós edzéseket kiegészítésként más sportokhoz, és sosem használtam ilyen termékeket, mégis elégedett vagyok azokkal az eredményekkel, amiket a súlyzós edzés biztosított. A saját adataimat nem szeretném számszerűsíteni, de ismerek olyan embert (régi sporttárs), aki kb. 20 év edzés után táplálékkiegészítők (és dopping) nélkül 185 kiló körül nyomott fekve, 105 kilós testsúllyal (kb. 190 cm magas, tehát nem túlsúlyos). Nyilván ezzel nem lenne sehol sem bajnok, de valljuk be őszintén, hogy a normál terempopulációhoz viszonyítva ez egy nagyon jó eredmény.

Ezzel hoztam két példát is arra, hogy elképzelhető viszonylag komoly fejlődést elérni táplálékkiegészítők nélkül (bár a vb-re sem a sporttárs, sem én nem leszünk kvalifikálva), de neked kell beállítanod a saját étrendedet, és neked kell tudnod, pontosan mik a céljaid ezzel az egésszel.

2020. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!