Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van olyan konditerem Budapeste...

Van olyan konditerem Budapesten, ahol egyáltalán nincsenek gépek? Van-e még, aki hozzám hasonlóan feleslegesnek véli őket?

Figyelt kérdés

A céljaimhoz teljesen feleslegesek a gépek. Úszok és kondizok, és a szabad súlyok valamint a saját testsúlyom épp elég ahhoz, hogy erőt és szép testet építsek. Számomra a gépek szinte demotiválóan hatnak; megölik az erőfejlesztés szépségét, ugyanakkor gondolom sok ember számára kényelmesek.


Jelenleg az úszás mellett járok konditerembe, ahol csak súllyal és saját testsúllyal edzek, illetve a munkahelyem és a lakásom közelében van kondipark, oda járok muscle-upot, húzódzkodást, tolódzkodást csinálni. Az utóbbihoz ki szoktam vinni két egykezes súlyzót is, amellyel oldalemeléseket stb. végzk. Tehát nem az izoláció ellen vagyok -belátom, ahhoz akár jók is lehetnek a gépek - hanem az ellen, hogy minden konditermet telezsúfolunk gépekkel.


Ami nekem szükséges:


- kézi súlyzók

- húzódzkodó rúd (esetleg gyűrű)

- tolódzkodó rúd

- fekvenyomó pad (állítható magasságú, illetve ferdepad)

- guggoló állvány (guggoláshoz és felhúzáshoz)

- súlyöv

- bordásfal, szivacsok

-esetleg egy traktorgumi és kettlebellek


Ennyi kell egy konditerembe szerintem, semmi egyéb. Kardiót a szabad levegőn, uszodában stb. kell csinálni. Így a konditermek is olcsóbbak lennének, és a célközönségük is valódi sportemberek, és nem puhányok.



#testsúly #konditerem #szabad súlyok
2020. dec. 8. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően igazad van, vicc, hogy előbb talál az ember "combtávolító" gépet, mint egy erőkeretet. Ettől függetlenül a gépek nem totál értelmetlenek, rehabilitáció egyes fázisaiban pl teljesen hasznosak lehetnek, illetve testépítő célokra is lehetnek jók. Ez nem lustaság, egyszerűen ha célzottan akarsz edzeni valamit, akkor hatékonyabb. De ez nyilván csak hab a tortán és a lényeg nem ez.
2020. dec. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha van szabadsúly és gép is. A csigás evezés hátra pl nagyon jó. Amin ülve "fekvenyomsz" az is. Persze ettől még jók a szabadsúlyos mell és hát gyakorlatok is. Gépekből is vannak hasznosabbak és feleslegesebbek is. Abban igazad van, hogy a kardió jobb a szabadban. Pár napot kihagytam de mindennap járok ki futni mostanában. Hideg van, viszont nem vagyok puhány. Combtávolító gép az nem szükséges, csigás evező se feltétlen, de jó ha van.


Béci. 48F Erőemelő/parciális integrálókirály.

2020. dec. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Viszont még egy dolgon fennt akadt a szemem. A konditerem nem hardcore gyúrósoknak készült. Egyszer az a baj, hogy sok a puhány, máskor meg az, hogy nem edzenek elegen. Elég erősen meg lehet magunkat erőltetni gépeken is. Attól nem lesz valaki puhány. Az tényleg gáz, amikor a kiscsaj telefonozva pinatárogatózik, na az tényleg nem kell egy terembe. Viszont döntsétek el, az kell nektek, hogy sokan sportoljanak, vagy hardcore keménymag. Egyébként ilyen házi tákolmányú garázsterem biztos van ilyen. Illetve egyéb termek, aminek pont az a lényege, hogy semmi egyéb csak a gyúrás. Builderen van egy videó róla, sose akarnék ott edzeni.


Béci. 48F Erőemelő/deriválómester.

2020. dec. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A puhány alatt azt értem, hogy pl. valaki nem tud rendesen tolódzkodni meg húzódzkodni, de gyakorlás helyett mindent gépeken csinál, mert az kényelmesebb. Meg amikor valaki szerint egy "jól felszerelt" terem kell ahhoz, hogy igazán fejlődni tudjon. Szerintem a fejlődéshez elég a kérdésemben felsorolt felszereltség.


Igazatok van abban, hogy gépekkel is lehet keményen edzeni, de nekem valahogy túl sterillé, elidegenítővé teszik a sportot. Olyanná, mintha a természetben futás helyett, amikor átérezném az évszakok viszontagságait, avaron/betonon/friss hóban trappolnék, na, ehelyett folyton egy steril futópadon futnék, légkondícionált edzőteremben. Valahogy elveszi az ízét.

2020. dec. 9. 00:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen az állásponton vagyok. A konditeremben is csak a szabadsúlyokat szoktam használni, meg gumiszalagot. Direkt arra törekszem, hogy ne legyenek gépes gyakorlatok az edzéstervben.

Több 100 gyakorlat van, amit szabad súllyal meg lehet csinálni

2020. dec. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

A fitness termek nem csak erőfejlesztésre vannak. Továbbá nem csak férfiaknak, rendszeresen kondizó, mozgó, egészséges embereknek.

Összekevered a fogalmakat. Járj crossfit terembe vagy erőemelő klubba. Ott nem lesznek gépek, csak pont annyi és azok, amiket leírtál.

És hogy a személyes példámat megemlítsem, én minden nap járok kondizni (már ha nyitva van), mert szükségem van a légkörre és a kikapcsolódásra. Viszont nem akarok minden nap meghalni, viszont a lagymatag edzéseket sem szeretem. Na már most szabadsúlyokkal minden nap, viszonylag odatevősen NEM lehet edzeni. Mert vagy túledzed magad, vagy megsérülsz. Ezért preferálom a gépeket, az edzéseim kb 50-60%-ában. És gondolom mások is pont ezért használják. Továbbá a franc akar erősebb lenni a mostaninál. Már így is kilógok a sorból.

2020. dec. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A termekbe nagyrészt olyan emberek járnak akik mozgás szegény életet élnek, irodisták stb. Nekik pont hogy az egyszerűen működtethető gépek kellenek.

Kardiózni meg biztonságosabb teremben mint a szabadban futni főleg sötétben.

Kisebb a sérülés esély nem tudsz elcsúszni egy nedves levélen, nem támadnak meg ilyenek.

2020. dec. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"A puhány alatt azt értem, hogy pl. valaki nem tud rendesen tolódzkodni meg húzódzkodni, de gyakorlás helyett mindent gépeken csinál, mert az kényelmesebb. Meg amikor valaki szerint egy "jól felszerelt" terem kell ahhoz, hogy igazán fejlődni tudjon. Szerintem a fejlődéshez elég a kérdésemben felsorolt felszereltség."


Tolóckodni nagyon jól tudok, húzódckodni nem. Sokkal jobb érzés úgy edzeni, hogyha belerakok gépes gyakorlatot. Anélkül nem is szívesen mennék a terembe. Kit érdekel, hogy mi kell a fejlődéshez? Szerinted én azért edzem, hogy ideális fizikumom legyen? Kit érdekel, ha nem húzódzkodom jól? A legtöbb ember nem olyan termet akar, azért az 5% ért meg nem alakítanak át semmit se. Eszem ágában sincs hardcore gyúrósnak lenni, akiknek az a legfontosabb, hogy ne legyen semmi olyan, ami a keményen edző gyúrós képébe nem fér bele. Semmivel se lesz roszabb élete annak, aki nem húzódckodik jól, aki gépeken edz. Ha neked a testépítés a mindened, ne akard már másokra ráerőltetni jó?

2020. dec. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.


Utolsó, tévedsz, nem vagyok hardcore testépítő, sőt, testépítőnek sem tekintem magamat, inkább erőre edzek az úszás mellett, nálam az abszolút és a relatív erő fejlesztése a cél, és persze ennek kellemes mellékhatása a jó kinézet. De távol állok a hardcore sportembertől.


Teljesen megértem, hogy neked fontosak a gépek, nincs ezzel baj. Bocsánat, nem akarom a fixa ideáimat másokra ráerőltetni, csak próbálom kicsit "holisztikusan" tekinteni ezt az egész edzés dolgot. Vegyünk egy irodistát: egész nap ül, majd lemegy edzeni egy konditerembe. Ha elsősorban a gépeket választja, akkor az edzései nagy részén továbbra is ülni/feküdni fog. Nyilván így is többre viszi, mintha le se menne edzeni, de többre menne, ha a szabad súlyos és a saját testsúlyos edzést kombinálná a konditeremben, mellette kardiózna, focizna, kosarazna stb, amihez kedve van. Attól, hogy szabad súlyokat használ, még lehet rekreációs jellegű az edzése, nem kötelező túledzenie magát. Egyszerűen csak helyesen választja meg a súlyt és az intenzitást.


Nem vagyunk egyformák, nincs is ezzel semmi baj. Lényeg, hogy mindenki szeresse, amit sportol.

2020. dec. 9. 18:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Ma 13:15 vagyok. Nekem fontosabb az, hogy jól érezzem magam. Ha a kétkezes evezés hátra jobb mint a csigás, én akkor is inkább csigásat csinálok. Persze nyilván végzek szabad súlyosakat is, illetve sok alap szabadsúlyos gyakorlatot is végzek. Sokaknak nem szempont, hogy melyiktől nő több izom. Egy csigás izolálás sokkal több, mint a semmi. Egy combtárogató gép telefonozva az meg alig több a semminél.
2020. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!