Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elég sokan azt állítják, hogy...

Elég sokan azt állítják, hogy az osztott edzés jobb?

Figyelt kérdés

Elég sokszor olvasom itt, hogy az osztott edzést magasztolják a teljes testes fölé. Ennek mi az oka? Tényleg hatékonyabb lenne osztottan edzeni?

A teljes test edzés tényleg csak kezdőknek van?



2020. dec. 25. 17:00
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%

Amikor már elérsz ez szintet, akkor már keményebben es okosabban is edzel meg egy adott izmot.

Így aztán ha alaposan lehajtod, akkor kell idő a regenerálódásra.

2020. dec. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Tehát akkor a teljes testes edzés kizárólág csak kezdőknek van?
2020. dec. 25. 17:47
 3/31 anonim ***** válasza:
57%
Szinten tartásra a haladóknak is jó a teljes testes edzés.
2020. dec. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Úgy van, ahogy a második írja. Most, hogy bezártak a termek én is teljes testet tolok, mert itthon, nem lehet olyan tutin edzeni.

2020. dec. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
60%

Az osztott edzes egy baromság. Erőemelők, súlyemelők nem edzenek osztottan.

Mi az hogy 1 hét regeneráció kell egy izomnak? Szted ha heti 1x megedzel valamit, aztán 1 hétig csak döglik, az fejlődni fog?

2020. dec. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Osztottan akkor jó edzeni, ha egy izomcsoportot több gyakorlattal akarsz fejleszteni. Teljes testes edzésnél maximum 1-1 gyakorlat optimális, különben akár két óránál tovbb is eltart a dolog, akkor meg már megindul a kortizotermelés, ami gátolja az izmok növekedését.
2020. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
Izomepites celjabol nyilvan jobb az osztott. Nincs olyan testepito aki teljes testet edz.. nem veletlen.. egy ido utan nem lesz eleg 1 gyakorlat egy izomcsoportra, vagy csak alapgyakorlatok se ha szamit a forma es nem csak az ero. En csinaltam mindenhogy evekig de mar csakis az oszott evek ota. Lehet 3 napos ha tobbszor le akarsz nyomni vmit mert le van maradva vagy nem hiszel benne h eleg heti 1 is. De h en egynap edzek labra hatra meg mellre.. teljesen felesleges csak elegne az izmom meg lenne vagy 5 ora.
2020. dec. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
Utolsó, valamit nagyon elrontottál. 4 sor guggolás, 4 sor ferde nyomás, 4 sor húzódzkodás, 3 sor tolódzkodás, 3 sor kalapács, 3 sor oldalemelés nem 5 óra, de nem is 2. Nálam egy ilyen edzés 70 percbe belefér. És jóval több súlyt mozgatok meg, mint pl. egy komplett mell-tricepsz vagy hát edzéssel. Következő edzésnapon meg fekvenyomás, döntött evezés, lábtolás, vállból nyomás, francia rudas bicepsz, csigán letolás tricepszre. Harmadik edzésnapon meg felhúzás, egykezes nyomás, szűk húzódzkodás, mellről nyomás, scott bicepsz és padlóról nyomás. Negyedik edzésnapon meg invertált evezés, szűk nyomás gépen, hack guggolás, állig húzás, karhajlítás gépen, homlokra engedés. Mindegyik belefér 70 percbe. Utolsó 2 gyakorlatot meg lehet csinálni szuperszettben 12 perc alatt. Csak hát ezt a 4 edzést nyilván melósabb megcsinálni minden héten, mint a hagyományos 3-4 napos osztottat, így neki sem állnak a legtöbben. De legalább ugyan úgy fejlődsz is vele. Az a baj legtöbb ember úgy kezd el valami shop builderes vacak egész testes edzést, hogy az eleve szar, és nem tudja a saját adottságaihoz, erőnlétéhez igazítani.
2020. dec. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
#8, nem rossz terv, de hiányzik a vádli még én egy kis combhajlítót is tennék bele pl egy merevlábas felhúzást
2020. dec. 26. 11:02
 10/31 A kérdező kommentje:

Illetve nem értem, hogy miért csinálsz bicepszre +3 sorozat kalapácsot, inkább tricepszre kellene többet csinálni, ha már csinálsz karra valami izolációt.

Nekem elég hiányos a terved + még a volumen is kevés.

Hiányoznak azok mit az előző kommentemben írtam, vádli, merevlábas/konvencionális felhúzás. Ezeken kívűl még nincs se csuklya, nekem hátra alap az evezés a húzódzkodás mellett.

2020. dec. 26. 11:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!