Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegelési időszakban mi az...

Tömegelési időszakban mi az optimális heti testsúlygyarapodás mértéke?

Figyelt kérdés
1 kiló már sok, ugye?
2020. dec. 25. 17:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Naturál vagyok.
2020. dec. 25. 17:24
 2/9 anonim ***** válasza:

1 kiló 1 hét alatt rengeteg. Ha kezdő vagy,akkor havi 1 kiló kb,de az sem teljesen izom lesz. Szerintem teljesen kezdőként havi 0,75 lehet az,ami úgy szárazon feljöhet (de ez is függ sok dologtól, pl a magasságtól is).


Ha meg már nem kezdő vagy,akkor meg csak te tudhatod,hogy ez előtt milyen ütemben jött föl rád a tömeg.

2020. dec. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom hol rontom el. Egy hónap alatt 4 kiló jött rám. Szeptember eleje óta pedig közel 10. 172 cm vagyok.
2020. dec. 25. 21:37
 4/9 A kérdező kommentje:

Heti 3 súlyzós edzés, heti egyszer 60 perces aerob, plusz minimum heti 3 alkalommal 7 perces intenzív kardio ( ennyit bírok jelenleg). Munkahelyen is sokat gyalogolok.


Szerintem olyan nagyon max 2500 kcal ehetek egy nap, de lehet sokat mondok.

2020. dec. 25. 22:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt a baj, hogy nem tudod, hogy pontosan mennyit eszel és mennyit használsz el. Én pont ezért kezdtem el számolgatni a kalóriákat és a makrókat, mert nem haladtam a tömegeléssel (rám nehezen jön a tömeg). Keresd meg, hogy mi az a kcal mennyiség (Pl. én kezdeném 2000 kalóriával, 1-2 hétig nézném, hogy hogy változik a súlyom, aztán ehhez mérten változtatnék.), aminél nem változik a súlyod. Olyan 1-2 hétig tartsd ott, hogy biztos jó-e, aztán adj hozzá kb 200 kcalt. Azzal meg ugyanígy nézed, hogy mész-e felfelé lassan, vagy nem. Nekem ez jött be.


A ,,kbsaccranagyonmaxminimummegjajjdesokateszekaligeszek" és társai nagyon ritkán jönnek be. Nálam sem volt sikeres, viszont amióta tudom, hogy mennyit eszek, azóta nincs ilyen problémám.


Kellemes ünnepeket!

2020. dec. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként annyi változás van, hogy első masfel hónapban szedtem tomegnovelot is, de csak üldözős edzés után egy adaggal. Akkoriban, hogy egy deka nem jött rám de ilyen héti 0,2-0,5 kg között mozgott a sulygyaparodas. Elfogyott a tömegnövelő és úgy voltam vele, hogy anélkül csinálom. Viszont munkába elég gyakran vásárolok péksüteményt, napi rendszerességgel. Minden más kaja kb ugyan az ugyan olyan mennyiségbe. Ennyit számítana az a szar pékáru???
2020. dec. 25. 22:21
 7/9 A kérdező kommentje:
Üldözős helyett súlyzós edzést akartam írni. Ennek a telefonnak az autocorrectje nagyon beteg 🙂
2020. dec. 25. 22:21
 8/9 anonim ***** válasza:
A pékáru semennyivel nem sz@rabb,mint egy tömegnövelő (sőt, szerintem sok esetben jobb is). Itt azzal van a baj,hogy több pékárut ettél meg,mint amennyi tömegnövelőt. Ha ugyanannyi kalóriát vittél volna be ezekkel,mint a tömegnövelővel,akkor ugyanannyi jött volna fel rád hetente.
2020. dec. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg ez a baj. Felhagyok a pekáruval a munkahelyen.
2020. dec. 26. 10:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!