Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy állítsam össze a tömegnöv...

Hogy állítsam össze a tömegnövelő étrendet?

Figyelt kérdés

Amit én összeírtam:

1. 60 g zabpehely, 100g natúr joghurt

2. dió, mogyoró (5-5 szem kb)

3. 120 g csirke, 94 g rizs, zöldség

4. 52 g tonhal, levét leöntve, 94 g rizs, zöldség

5. edzés utáni protein

6. 120 g csirke, zöldség


Lány vagyok, 55 kiló és teljesen kezdő.



2020. dec. 31. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

2g/ttskg fehérje --> 100-110g

Kcal amivel --> 1kg-ot hízol havonta.

A 2 együtt --> tömegnövelő étrend.

2020. dec. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne hízz 1 kilót havonta! Lányként meg főleg ne! Fiúként se lesz normál esetben havi 1 kiló izom, még az elején se.


Én annyit csinálnék, hogy megkeresném azt a kalóriamennyiséget, aminél nem változik a súlyom és hozzátennék egy nagyon minimális mennyiséget (100-200 kcal). A fehérje meg kb 1,5-2 gramm lenne kilónként. A szénhidrát-zsír aránya meg kb mindegy. Abból legyen több, amit te jobban szeretnél. Ameddig nem léped át az adott kalóriát, addig mindegy (lehet 5 tábla csokival is szálkásítani, de lehet egészséges kajákkal is hízni.)


Fehérjepor meg nem feltétlen kell. Ha be tudod vinni normál kajából a fehérjemennyiséget, akkor felesleges. Én max akkor iszok, ha valami miatt nem tudtam annyit enni, amennyit kellett volna. Szóval hasznos dolog (nem lebeszélni akarlak), de van, hogy teljesen felesleges.

2021. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!