Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezekből a gyakorlatokból Te...

Ezekből a gyakorlatokból Te hogy raknál össze egy komplett edzéstervet?

Figyelt kérdés

A kedvenc gyakorlataimat válogattam össze.


Saját súlyos gyakorlatok:

-Húzódzkodás alsó fogással

-Húzódzkodás felső fogással

-Invertált evezés

-TRX bicepsz hajlítás

-Tolódzkodás

-Fekvőtámasz

-TRX tricepsz nyújtás

-Guggolás


Súlyzós gyakorlatok:

-Bicepsz állva

-Fej fölé nyomás

-Evezés

-Guggolás


-Heti lebontásban szeretném megtervezni az edéstervem.


A saját testúlyos blokknál csak a saját súlyom használom, plusz súlyt nem. A progresszió az ismétlésszám növelése.

A súlyzós edzésnél a súly növelése a cél.

Itt 6-10 ismétléssel dolgozom.

Ami még biztos, hogy teljes testes edzést szeretnék, és naturál vagyok, illetve más gyakorlatot nem akarok végezni.


-Hogy kellene edzenem hetente?


-Miből mennyit végezzek (volumen) ?


-Hogy végezzem a sorozatokat?


-Vegyítsem a két fajta edzést, vagy külön csináljam?


Nagyjából ennyi. Köszönöm, hogy elolvastad. :)


2021. jan. 2. 15:18
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

A saját testsúlyos guggolást hanyagold. Azon kívül akár jó is lehet a maradék 7 felsőtest gyakorlat egy napra. Én szettekbe is raknám őket. Kezdenék 50 db húzódzkodással, minél kevesebb sorozattal. Aztán jöhetnek a 3*2 szett. A volumen tőled függ. Fingom sincs, hogy hogyan végzed pl a fekvőtámaszt. De én itt is azt javaslom, hogy ne az ismétlésszámokat határozd meg az egyes sorozatokban, hanem a végső darabszámot. Szóval mondjuk egy 100 fekvőtámasz nem hangzik rosszul. 50 tolódzkodás sem. stb.

Nagyjából úgy lődd be, hogy az első még kipihent sorozatod során elmész bukásig. majd azt megszorzod kettővel és annyit csinálj. Szóval ha 70 fekvő megy, csinálj összesen 140et. Ehhez kelleni fog kb 4-5 sorozat. Hiába megy az első során 70. Ne pihenj túl sokat. 1-másfél perc bőven elég. Meglátod óriásit fog zuhanni a teljesítmény a sorozatokkal. A következő edzésen már nem kell bukásig végezni. Simán elosztod az előző értéket 5 felé és nekiveselkedsz. A lényeg, hogy 4-5 sorozat környékére lődd be az összes gyakorlatot. A voument meg úgy tudod növelni, hogy hozzáraksz mindig egy keveset a végső elemszámhoz. A 140es fekvőnél maradva, mehet a 145 és így tovább.

A súlyzós részhez pedig én hozzácsűrnék egy felhúzást. És a bicepszezést mondjuk hanyagolnám is, mert az előző napon az bőven lecsóra megy. Heti 4 edzés elég, szóval kettő ebből kettő abból. A súlyzós részhez szintén nehéz hozzászólni így, hogy nem tudom meddig nyújtózkodhatsz. De ott érdemes az 5-15 közötti ismétlésekre szorítkozni, illetve néhány felvezető szériát is tolni, mint bemelegítés.

Egymás utáni napon mehet a kettő. Ha elhagyod a bicepszet és még ha a felhúzást be is rakod akkor sem nagyon zavarja egyik a másikat. Aztán jöhet egy-két nap szünet és megint. Attól függően mennyire vered magad oda az edzéseken... Ha nagyon akkor két nap, ha kevésbé akkor egy pihi nap elég köztük. De hát ezt a szervezeted majd jelzi.

2021. jan. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azert egy vadlit meg oldalemelest beraknek. Am ha teljes testet akarsz akkor vegyitsd.. Bicepszre folos 3 gyakorlat. Vagy valtogasd. Guggolni folos suly nelkul.. foleg h guggolsz sullyal is. A tolockodast meg a fekvotamaszt is csinalhatod felvaltva. De sztem ugyis sok egy napra ha normalisan csinalod. En biztos bontanam.
2021. jan. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!