Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy érdemes végezni a push/to...

Hogy érdemes végezni a push/tolónapi edzést?

Figyelt kérdés

Ugye mell, váll és tricepsz edzéséről van szó. Heti 2-3 alkalomról lenne szó.


Eddig fekvenyomtam smith gépen(5 sorozat), tárogattam(4-5), vállból nyomtam gépen(4), oldalemeltem(4), tricepszre fej fölött nyújtottam csigán(4) és letoltam kötéllel(3-4). Szerintem arányaiban a mellgyakorlatokból keveset végeztem, vagy a többiből túl sokat a mellhez képest. Azért a 2 gyakorlat kell a kisebb izomcsoportokra is még heti 2-3 edzés esetén is, nem?


Fekvenyomást érdemesebb lehet inkább egykezesekkel végezni? Vállkímélőbb is, meg nagyobb is a mozgástartomány. Izomépítés, illetve erő- és tesztoszteronszint-növelés szempontjából jobban előrelendíthet?

Emellé mellre chest-press gép és tárogatás elég? Áthúzást egyszer próbáltam, de vagy a könyökömnek, vagy a felkaromnak fájt, így inkább annyiban hagytam.


Érdemes variálgatni a gyakorlatokat, vagy jó, ha mindig ugyanazokat végzem? (pl. tricepszre néha lórúgást betenni valamelyik helyett)


Elülső vállra nagyon szükséges külön edzeni? Mellgyakorlatoknál kap eleget, így eddig én nem végeztem rá semmit. Meg amúgy sem szeretném nagyon elnyújtani az edzésemet.


A hátsó vállat sem edzem külön, azt a pull edzésnapon éri elég másodlagos terhelés, tehát ugyanabból az okból kiindulva nem foglalkozok vele külön.


Az elülső és hátulsó vállra később szeretnék nagyobb hangsúlyt fektetni, még kezdőnek mondanám magam, előbb szeretnék izomtömeget felszedni, aztán a lemaradottabb részekre jobban ráfeküdni. Vagy ez rossz gondolat?



2021. jan. 3. 19:05
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Illetve egykezessel végzett fekvenyomásnál a stabilizáló izmok is jobban dolgoznak, fejlődnek nem?
2021. jan. 3. 19:20
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A smith gepet felejcsd el.

Nyomj fekve ruddal aztan egykezessel dontott padon meg tarogatas.

Azt irtad vallbol nyomas gepen.. az full elso vall. De ott is inkabb egykezessel nyomj.

Oldalemeles pull napra szokas tenni.

Varialhatsz am. De ha pl 2 gyakorlatot csinalsz trinyora edzesen akkor az ne a lorugas legyen.. koncentralt, kiegeszito gyakorlat. Elhanyagolhato. Inkabb a tolockodast, homlokraengedest, csigas letolasokat valtogasd.

Hatso vall evezesnel kap de altalaba mindenkinek le van maradva es az ugy hulyen nez ki. Sztem meger egy gyakorlatot.

2021. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Most, hogy mondod, lehet jobb lenne oldalemelést pull napra tenni, mert a csuklya valamennyit dolgozik ott is, bár azt jó minimalizálni. Csak így már a pull napom eléggé sok gyakorlatot tartalmazna, de megfontolom, vagy meg is fogadom.

Tolódzkodásnál és homlokra engedés a könyökömnek nem tesz jót, így hanyagolom inkább. Szerintem maradok a fej fölött nyújtásnál és letolásnál, ezeket szeretem is és már megszoktam.

És hátsó vállra archoz húzás vagy döntött törzsű oldalemelés lenne jobb választás?

2021. jan. 3. 19:29
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Miert mit csinalsz pull napon?

Ja ha faj akkor ne eroltesd..jo azis amit csinalsz.

A dontott torzsu oldalemeles jobban hozza. Plusz evezesnel hasonlo terhelest kap mint homlokhoz huzasnal. De csinalhatod ulo tarogato gepen is amit at lehet allitani hatso vallra. Ha van olyanotok.

2021. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Felhúzni akarok majd, evezni csigánál és melltámasszal, lehúzni, húzódzkodni és 2 bicepsz gyakorlatot végezni. Szerintem nem minden pull napon felhúznék majd, így megoldható és könnyebb lenne regenerálódni is.

1. felhúzás, lehúzás/húzódzkodás, csigás/melltámaszos evezés, 2 bicepsz

Itt nemtom melyikből melyiket válasszam...

2. lehúzás, húzódzkodás, csigás evezés, melltámaszos evezés, kalapács/valamilyen másfajta bicepsz

Itt a bicepsz lenne a kérdéses.

És akkor mindkettőhöz bedobhatom az oldalemelést ezek szerint.

Bár legjobb lenne egyféle felosztás.

Esetleg felhúzás, húzódzkodás/lehúzás, valamilyen evezés, valamilyen bicepsz, oldalemelés? És azt végzem, amelyikhez épp több kedvem van?

2021. jan. 3. 20:00
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen az ugy jo. Valtogasd a huzockodast meg a lehuzast. Ugyis az megy jobban amihez epp kedved van es kb ugyanaz. A felhuzas alap. Fontos gyakorlat. Az evezesbol barmeik jo. Bar en a dontott torzsut szelesen, trudat meg a csigas evezest szuken preferalom. Bicepsznel mindenkepp legyen rud is. Allva. Francia is jo. De ha kalapacs a masik akkor hasznosabb az egyenes rud ha birja a csuklod. Ugy jobban fog fejlodni.
2021. jan. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
De nem tunsz annyira kezdonek. Vagy legalabb te utanna nezel a dolgoknak... kicsit sok mar ez egy napra mi?.. nekem ezert 4 napos az edzestervem.
2021. jan. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Sok időm volt utánanézni a dolgoknak az utóbbi hónapokban. :D

Pár hónapja deficitben edzettem, a zárások előtt egy hónapot kalóriatöbbletben. Szóval nagy eredményeim nincsenek még, inkább kezdőnek sorolom magam.

A 4 napos edzésterved hogy van felosztva?

2021. jan. 3. 20:24
 9/21 anonim ***** válasza:

Ertem igy kell ezt! :)


Lab

Hat

Mell, bicepsz

Vall, tricepsz


Lab az alap h kulon ugye..


Viszont nekem a hat is eleg megterhelo es utana mar nem tudok meg akarok mast csinalni.. felhuzas, huzockodas szelesen, lehuzas szuken, merev karos lehuzas, dontott torzsu evezes szelesen meg trud szuken. De neha evezek csigan is. Vagy pl trud helyett.

De en mar 10eve edzek. Bar mai fejjel banom h nem igy edzettem elejetol kezdve. Max par gyakorlattal kevesebb eleinte.

2021. jan. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Szóval mindenre heti egyszer edzel? Korábban akkor heti többször terheltél egy izmot?

Egyébként bicepsznél miért legyen mindenképpen rúddal végzett gyakorlat? Valami állva egykezessel például nem elég kalapács mellé?

2021. jan. 3. 21:21
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!