Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől fájhat a derekam jobb...

Mitől fájhat a derekam jobb oldalt edzés után?

Figyelt kérdés

Ha domborítom, ha ülés közben megfeszítem a gerincfeszítőmet és ha jobbra fordulok akkor is érzem. Legutóbbi otthoni alsótest edzés után is éreztem.

Sok üléstől esetleg? Egyébként általában bal oldalt könyöklök, ha számít valamit.

Vagy attól, hogy ma csináltam másodszor egylábas felhúzást, és esetleg rossz technikával végeztem?

Bemelegítésként törzskörzést és törzsdöntést végeztem. Nyújtás gyanánt térden fekve a fejemet próbáltam minél közelebb húzni a csípőmhöz. Itt mondjuk görbe az alsóháti szakasz, de nyúlik a gerincfeszítő. Ez esetleg rossz technika lenne?

Az egylábas felhúzást eléggé instabilan végeztem. Nem elég jó hozzá az egyensúlyérzékem. Esetleg súly nélkül kellett volna? Két egykezessel végeztem, 8 kg körül lehetnek.



2021. jan. 14. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

A gerinc elég összetett, én így látatlanban nem mondanék semmit.


Igen, az egy lábas felhúzásnak az alapja, hogy stabilan meg tudj állni egy lábon, majd elmozdulni neutrális gerinccel úgy, hogy megmaradjon az egyensúly. Sőt, először is az, hogy jól menjen a hip hinge két lábon és lehet, hogy az sem tökéletes. Szoktad videózni magad?

2021. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem, most próbáltam másodjára. Ilyen kis súlyokkal merevlábas felhúzást nem elég megterhelő végezni. Ha súly nélkül folytatom, és jobban odafigyelek, akkor az úgy jó lesz?
2021. jan. 14. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezt értem, csak azt mondom, hogy nem biztos, hogy tökéletes a technika. Én is azóta jöttem rá, amióta rögzítem az edzéseimet, meglepődtem párszor, hogy mennyire mást éreztem, mint ahogy kinéz. De ez persze csak egy ötlet.
2021. jan. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gyengék a core izmaid és valószínű aktivizálni sem tudod őket megfelelően az efféle gyaksziknál.
2021. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor következő alkalommal súly nélkül végzem, és felveszem kívülről.
2021. jan. 15. 12:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!