Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lejárt vitamin használható?

Lejárt vitamin használható?

Figyelt kérdés
Még régebben vettem egy multivitamint (Mega Daily One plus), de aztán abba hagytam a szedését. Azóta viszont lejárt (2020 júniusában). Használható még, vagy dobjam el inkább? Konyhaszekrényben állt.

2021. jan. 23. 21:24
 1/9 anonim válasza:
74%

Az első mondatod alapján gondolom már felbontott állapotban van, így én nem hinném, hogy jobb választás lenne, mint beszerezni egy újat. Sőt, a meleg, párás levegőben tárolva meg is penészedhet és veszít a hatékonyságából.


Ha esetleg bontatlan, akkor Dr. Shanna Levine, a New York-i Mount Sinai Hospital orvosa szerint két évig felhasználhatóak még a vitaminok a lejáratuk után.


Forrás:

[link]

2021. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem siman. En beszedtem
2021. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen, már bontottan állt a konyhaszekrényben, meg nyáron a 35 fokban nem tudom mennyire mehetett tönkre. azt olvastam, hogy veszít a hatékonyságából, csak ugye kitudja mennyit, lehet már nem is használ.
2021. jan. 23. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor vegyel ujat ha nem bizol benne. A 60 darabos kb 2500. Egy honapig eleg. Nem nagy kiadas.
2021. jan. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, szerintem is inkabb veszek egy másikat, csak kár, hogy hagytam lejárni, hülye voltam. de inkább jobb talán egy új doboz, nem tragikusan drága. köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 23. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem tapasztalatom a b komplexxel volt.Hüvös helyen tárolandó.Csakhogy én nem tettem be a hűtőbe,hanem kin hagytam a polcon.

Nyár volt és nagyon meleg.

Nem tudtam mitől f.sok .Végül kezdtem néhány nap után gyanakodni.Nem szedtem ,és nem volt hasmenésem.Mas bajom nem lett.

Nem volt lejárva még,de gondolom a melegtől azok a drazsék bepunnyadtak.

2021. jan. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, száraz hűvös hely nyáron nálam sem volt, gondolom ezért is nem jó már. inkább eldobom, nem hiányzik egy kiadós f.sás:D
2021. jan. 24. 09:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a másfél éves cuccot is beszedtem :D
2021. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha fel van bontva, akkor ne. Vegyél másikat
2021. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!