Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire igaz ez a hardgainer...

Mennyire igaz ez a hardgainer ektomorf dolog?

Figyelt kérdés

Minden stimmel a magasság a zömök vállak stb viszont elég könnyen és hamar tudok hízni pláne hasra mellre.

Akkor nekem az izom építés is ugyanúgy megy mint akárki másnak?

Builder.hu meg minden testépítő oldalon azzal ijesztgetnek , hogy az ektomorfoknak jó ha évi pár kiló izom össze jön meg hogy nem hizékonyak


2021. jan. 24. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Régen én is hittem ezeknek és siránkoztam, hogy ektomorf vagyok és azért nem erősödök, nem tudok hízni. Aztán elkezdtem rendesen kajálni meg konzisztensen edzeni egy jó terv alapján, aztán feljött 10kg 2-3hónap alatt. Nyilván nagy része víz meg zsír, kicsit lejjebb is vettem a zabálást, csak példának írom, hogy a sok buta cikk alapján én is "hardgainernek" éreztem magam, aztán a nagy francot vagyok az. Csak szarul csináltam.

Az ektomorf és mezomorf között kb annyi a különbség, hogy az utóbbi jobban kajált alapból, fehérje- és kalóriadúsabb volt az étrendje és ezért jobb alap fizikumról indul, amiből az következik, hogy "gyorsabban" fejlődik, előbb lesz láthatóan izmos.

Persze nyilván közrejátszik azért a genetika, hogy ki milyen izmos tud lenni, meg milyen gyorsan, de nem úgy és olyan szinten ahogy a tápkieges oldalak előadják. Meg hogy ha "hardgainer" akkor toljad magadba a szarrá cukrozott zöld jumbot és társait. Az hogy valaki "nem olyan hízékony" max annyit jelent hogy 2-300 kalóriával többet kell ennie egy nap.

2021. jan. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első jól összefoglalta. Szerintem is túl van nyomatva ez az egész. Tápkieg cégeknek jól jön, plusz akik szarul csinálnak valamit,azok tudnak indokot mondani,hogy miért nem fejlődnek.


A genetika ebben a sportban (meg sok másikban is) nagyon fontos. Ez tény. De ha nem akarsz versenyezni,akkor tök mindegy kb,hogy milyen a genetikád,mert egy jó formát el lehet érni. Nyilvan vannak,akik vékony csontozatúak,keskeny vállöv. Ők általában nehezebben pakolnak fel izmot, többet kell kajálniuk és keményebben kell edzeniük,mint egy olyannak,aki edzés nélkül is egész jól nêz ki izomzat szempontjából.


Én is a vékony csontos csoporthoz tartozok. Nincs gondom az izomépítéssel, mert normálisan, maximálisan beleadva csinálok mindent. Elfogadtam, hogy versenyezni ne akarjak (nem is akartam soha,nem ez volt a célom a sporttal), de egy jó fizikumot simán el tudok érni az évek alatt.


Úgyhogy én azt mondom,hogy nem kell senkinek se kifogásokat keresni,hogy jajj nekem ilyen meg olyan genetikám van,ezért nem jön az izom/ezért nem fogyok,mert na... Ha ezek az emberek normálisan csinálnának mindent,akkor nem lenne ilyen gond. Edzeni kell,beleadni az egész dologban a maximálisat,ami tőlünk telik és lesz eredménye. Meló nélkül nem fog bepottyanni senki ölébe az eredmény. Ez nem lottó.

2021. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.


Sokan már annyira irreális szintre tolják a dolgot, hogy szerintük 5ezer kalóriát kell enni a 60 kilójukhoz hogy legalább egy kis fejlődés meginduljon.


Ha nem 120 kiló tömör izom az illető és 4ezer kalória nem elég a fejlődéshez akkor ott bizony bajok vannak amit ki kell vizsgálni.

2021. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!