Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha tömegnövelésnél hetente...

Ha tömegnövelésnél hetente hizok 0,5kilót az reális? És az izomtomeg?

Figyelt kérdés
2021. jan. 28. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Azt nem lehet úgy megmondani.

Edzés és feherjetol fugg.

2021. jan. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Nem lesz hetente fél kiló izom, kezdőként se. Ha most kezdted, akkor max havi 1 kilót szoktak ajánlani, de az se csak izom lesz, hanem lesz zsír és víz is.


Én eleve a tömegelés ellen vagyok, szerintem semmi értelme bezsírosodni .(Persze ki mit ért tömegelés alatt, úgyhogy ezzel lehet vitatkozni. Nekem a tömegelés fogalma az, amikor az izom mellé jön fel zsír is, mert nagy a kalóriatöbblet.)


Izomépítéshez nagyon minimális kalóriatöbblet kell (kb 30-50 kcal körül mondják),amit szinte nem is lehet mérni. Azaz ha annyit eszel, amivel szintentartod a testsúlyodat vagy nagyon minimálisan többet (talán 150 kcal), akkor az teljesen elég. Nem fogsz bezsírosodni, hanem szárazon fogsz tudni izmot építeni. Lehet, hogy ha 500 kalóriával többet eszel egy nap, akkor több izmot építesz, de az a többlet le is fog menni, amikor lepucolod a sok zsírt.


Mellesleg én most szálkásítok (nem nagy deficit, 200 kalóriával csökkentettem. Nem azért szálkásítok, mert bezsírosodtam, csak szimplán ki akarom próbálni, hogy milyen nagyon alacsony tzs%on lenni.), de mégis izmosodok és erősödök, pedig nem kezdő vagyok.


Csak gondoltam leírom ezt is pluszba. Ha akarod megfogadod és ezzel elkerülöd a szálkásítást és a plusz felesleges zsírt, ha meg nem, akkor nem.

2021. jan. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
2-es, nyilván van egy határ, és ilyen +1000 kaloriakban felesleges gondolkodni, de rengeteg minden befolyásolja azt, hogy mennyi a kalóriaigényunk egy nap, igy ezt 30-50,de akár még 150 kalória pontosságal sem fogod soha belőni,igy érdemes minimum 250,de inkább 500 kalória pluszban gondolkodni, hogy nagyobb teret engedj magadnak a hibázásra. És bár nem kizárt deficitben sem izmot felszedni akkor sem, ha nem vagy már kezdő, de ez nem lesz optimális, és felesleges vele szarakodni.
2021. jan. 29. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

A 3 asal értek egyet.Sajnos nincs egy atommérő,amivel pontosan kiszámolható 0 ára a ch.

De jó is lenne.Senkin nem lenne egy deka felesleg zsir sem,mindenki romszálkásan nagy lehetne.De nincs így.

Az izmok és a máj raktározza a glikogént.Ha ezek nincsennek meg,akkor a szervezeted az izomszövetekből csipkedi le a hiányt,hogy tudjál teljesíteni.Ugyanis energiára van szüksége.Ha te elméletileg minuszban vagy,akkor nem fogsz uzmot építeni.Miből?Hisz többet használsz,mint amit beviszel!Ez simán fizikai törvényszerűség.

Ettől még lehet a tükörben jobban nezel ki,mert szárazabb,tömörebb vagy.Sőt még talán erősödhetsz is,mivel az izomtömeg nem egyenesen arányos az erővel.Az erő növelhető a központi idegrendszer adaptálódasával.

Ezért mindenki igyekszik cal pluszba lenni.A varázslat abban van,hogy kinek sikerül legjobban belőni ezt a töbletet.Hosszútávon mutatkozik meg.

Jóska ugyanolyan erős,meg izmos lesz,mint Pista.Csak Jóska egy kétajtós szekrény,nagy hassal,Pista meg kisebb,de arányosan ,esztétikusan mégis izmosabbnak tűnik,és jobb lesz a formája is.

Pista ügyesebben ,pontosabvan lőtte be a cal töbletét,míg Jóska mindent megevett,ami nem volt az asztalra szögelve.

2021. jan. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2.vagyok.
2021. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Véletlen elküldtem :D Na szóval,2.vagyok... :D


Igen, tudom, hogy nem lehet mérni mêg a 150 kalóriát sem pontosan,ezért írtam azt,hogy szintentartás és ha akkor se,akkor plusz 150 kalória. Nyilván lesz nap,amikor a plusz 150 kalóriával is mínuszba jössz ki,de van olyan nap is,amikor a 150 nélkül is pluszban leszel.

Én ezt a minimális kalóriamennyisêget azért írtam,mert sok kutatás szerint ennyi kell,sőt,deficitben is lehet építeni izmot. Igaz, hogy az utóbbi nem optimális. Nyilván,ezzel egyet is értek veled. El kell dönteni, hogy most szálkásítunk és tartjuk az izomtömeget,vagy nem szálkásítunk és izomtömeget növelünk.


Persze van olyan kutatás,ami meg azt mondja ki,hogy ennél sokkal nagyobb kalóriatöbblet kell, úgyhogy szerintem itt személyfüggő lesz. Én abban hiszek,amit leírtam, azóta ezt csinálom,amióta elkezdtem az edzést. Soha nem tömegeltem,nem voltam 200nál se nagyobb többletben,mindig szintentartásnyit ettem. Fejlődtem és fejlődök is továbbra.


Nem a tükör alapján döntök, hogy izmosabb vagyok-e vagy sem. Minden nap írom a testsúlyomat és heti átlagot számolok. Ha megy fölfelé,akkor jó,ha nem,akkor többet eszek. Ezen kívül havonta körbemérem magam,hogy mi hol centi (nyak,váll,felkar,alkar,mell-hát,has,derék,comb,vádli). Mindegyik nő, ahogy a testsúlyom is, pedig szintentartok.


3.válaszolónak meg lehet igaza van, hogy nekem azért működik,mert jól tudtam belőni ezt a minimális többletet. Igen, szerintem ez így van.


Úgyhogy szerintem erről nem is nagyon érdemes vitázni,mert mindenkinek egy dolog válik be, mégpedig amit kitapasztal,mástól pedig elzárkózik. Lehet,hogy nektek van igazatok és az a módszer sokkal eredményesebb,hiába lesz több zsír. Nem tudom. Én azt írtam le,hogy én mit tapasztaltam ki, pár kutatás eredményére alapozva (mondjuk nem éppen jó érveléssel,mert nem linkeltem be... :D ), és mások is vannak,akik így gondolják.


Mindegy is, mindenkinek további szép napot!

2021. jan. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így 10 év távlatában, egyre inkább hajlok az ösztönösség felé. Kezdőként, vagy míg nem tudsz ösztönösen ráérezni arra, hogy mit kell tenned a céljaid eléréséhez, addig jók lehetnek a standard ajánlások, de idővel rá kell érezni ösztönösen, nekünk mi a jó, mert az lesz a legoptimálisabb. Érzésre be tudom mára lőni, hogy mennyit egyek a céljaim eléréséhez es mit.
2021. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Én betömegeléskor heti 8-10 kilót célzok meg


Kálmán

44 éves

178 cm

156 kg

Kar 56-57 cm


Naturál erőemelő, nehézatléta, légifavágó

2021. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!