Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyorsan lassul be az...

Milyen gyorsan lassul be az anyagcsere?

Figyelt kérdés
Ha pl. 100-150 kalóriát csökkentek rajta, akkor mennyi idő múlva illeszkedik az új bevitelhez a szervezetem?

2021. febr. 2. 02:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Az anyagcserenek nem sok koze ahhoz h mennyi kcalt eszel. Inkabb az szamit h mit eszel, milyen a genetikad hany eves vagy.
2021. febr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Napi 100-150 kalória deficittől (ha minőségi, fehérjében gazdag ételeket eszel, és néha sportolsz is) nem kéne semmilyen anyagcsere lassulásnak történnie, legalábbis semmi jelentősnek.
2021. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A deficiten csökkentek további 100-150 kalóriát. Tehát eleve mínuszban voltam, ami így tovább nő.
2021. febr. 6. 19:34
 4/12 anonim ***** válasza:
Szóval nem egyszeri, hanem folyamatosan csökkentenéd újra és újra 100-150nel a napi mennyiséget? Mert úgy viszont lehet probléma egy idő után, ha ész nélkül csinálod
2021. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem. Pl. 200-300 kalóriás deficitben vagyok, de egy idő után lassul az anyagcserém, mert hozzászokik az addigi kalóriabevitelhez. Ezért egy ponton tovább csökkentem 100-150 kalóriával.

Pl.:

Anyagcsere: 2800 (azóta lassult)

Kalóriabevitel: 2500

Csökkentés után: 2350


Remélem, így segített valamit.

2021. febr. 6. 23:29
 6/12 anonim ***** válasza:

Így már tisztább a kép, de azt is jó lenne tudni, hogy mennyit sportolsz-mozogsz, mivel az is jócskán hozzájárul a megfelelő mértékű anyagcseréhez. Én amúgy azt mondom, hogy rendszeres, heti minimum 3-4 edzéssel lemehetsz 1800-2000 közé, az alatt pedig már indokolatlan. Azt még megjegyezném, hogy pontos értéket nem lehet mondani, mivel minden szervezet más és más.


A legegyszerűbb és legegészségesebb, ha összeszámolod a bevitt és felhasznált kalóriákat, azon a fix kalóriamennyiségen maradsz 1-2 hétig, megfigyeled hogy hízol/fogysz/stagnálsz, illetve hogy mennyit híztál/fogytál, eszerint csökkentheted a bevitt mennyiséget (~7000kcal = 1 kiló felesleg). Mérd magad rendszeresen, de arra készülj, hogy eleinte a fogyás nagyon nagy mértékű, ugyanis a elraktározott víz is kikerül a szervezetedből, ezzel számolj, ne számítsd bele a matekba. Amikor már lassul a fogyás, akkor kajából megint elvehetsz, és így tovább, amikor már ott tartasz, hogy 1500-1600 kalória a napi beviteled, akkor stop, pár hétig egyél "normálisan" (lehet, hogy ez idő alatt felmegy akár 1-2 kiló felesleg is, de ezzel ne törődj), aztán szépen kezdd el újra csökkenteni fokozatosan a kalóriabeviteled, ahogy az elején is csináltad.

2021. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

1. Amikor pár hétig megint normálisan eszek, azt jobb fokozatosan növelni, majd azután megtartani?

2. Az elraktározott víz mennyi idő után kerül ki? És ha kalóriatöbbletbe megyek, akkor mennyi idő alatt jön vissza?

2021. febr. 7. 00:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, én amikor szálkásítok, akkor olyan 6-8 hétig megyek lefele, 4 hét normál kaja (megpróbálom a számomra normális,kb 2200-2500 kalóriát tartani, de nyilván figyelem a súlyom, ha hirtelen megugrik 1 hét alatt, akkor visszább veszek, de így is 4 hét alatt felkúszik általában közel egy kiló zsír), aztán megint megyek onnantól lefele 6-8 hétig (nem időtartamot mérek, hanem hogy mikor áll le a fogyásom alacsony, 1500-1600 kalóriánál), aztán megint hagyom a szervezetem regenerálni pár hétig.


A víz kiürülése is egyéni, mint ahogy itt minden. Függ a súlyodtól, a súlyfölöslegedtől, az életkorodtól, az edzésektől, stb. Általában egyébként 2-4 hét max amíg a teljes visszatartott vízkészlet leürül a szervezetből, de persze ez idő alatt is ha kalória deficitben vagy, zsírból is fogyni fogsz, de a víz ürülése miatti súlycsökkenés megtévesztő lehet. Azt pedig nem győzöm hangsúlyozni, hogy vigyél be sok fehérjét amikor diétázol, illetve edzz, ezzel az izomveszteség mértékét a lehető legalacsonyabb szintre tudod redukálni, amíg a zsír viszont távozik.

2021. febr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És ha tegyük fel, hogy bizonyos izmokra nem edzek, akkor azok bomlanak majd, míg amire edzek, az megmarad? Vagy a lényeg, hogy eddzek valamit?
2021. febr. 7. 00:42
 10/12 anonim ***** válasza:

Amikor fogysz, akkor zsírból és izomból is fogysz. Ezek tények. A kérdés, hogy az arányait mennyire tudod a javadra változtatni (úgy értem, az izomból-zsírból való súlyvesztés arányát)

Muszáj edzened minden izomra. Fogyásnál nem fog nagyon növekedni az izom akkor se, ha edzel rá, viszont nem fog a súlya csökkenni mint akkor, ha nem edzel rá.

Fogyásnál az izom is fogy, azt kell elérned, hogy a tested egyrészt gyorsabban építse az izmot (ergó edzel rá) mint ahogy fogyasztja, másrészt a sok fehérjebevitellel alapvetően csökkented az izomveszteség mértékét, tehát kevesebb izom fog elveszni és hozzá képest több zsír, de ha nem edzel az izmaidra, akkor kevésbé ugyan, de az izmod súlya, mérete is csökken.


Remélem érthetően fogalmaztam, bocsi ha esetleg nem, nagyon fáradt vagyok :D

2021. febr. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!