Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyenge hasizom miatt lehet ?

Gyenge hasizom miatt lehet ?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Több éve már, hogy elkezdtem edzeni, vékony gyerek voltam mindig is, ezért szerettem volna minél nagyobb lenni. Régebben elég ösztönösen csináltam mindent, emiatt jól meghíztam és alaktalan lettem. Nagyobb lettem de nem voltam kidolgozott és arányos.


Ezután abbahagytam évekig semmi. Fogytam 25 kilót és 2 éve újra kezdtem. Mostmár arányos vagyok és definiált viszont a hasam nem az igazi.


Régebbi időszak alatt észre vettem hogy amolyan alekoszos tartásom van.. ez miatt mindig behuzott hassal jártam, így nem volt annyira gáz.


Most már a normális edzes miatt ez a tartás nem annyira szembetűnő, a korábbi homorú hát eléréséhez erőlködnöm kell és a kényelmes póz mostmár talán normális. Régebben ez fordítva volt, állandóan előre esett a hasam és a lapockaim pedig hatra..



Most az a bajom, hogy a hasam előre domborodik. A hasizmom tudom hogy gyenge ezért elkezdtem komolyabban erősíteni. A hasamon van némi felesleg de ez nem az miatt van.


Ha behuzom akkor a bőr alatti zsírt megtudom fogni, viszont a hasam lapos marad mivel be van húzva. Ha viszont elengedem egyből kidudurodik.


Diéta megy, kajára figyelek, aerob és hasedzés minden nap megy. Kicsit talán jobb a helyzet azota.


A kérdésem az lenne, hogy ha megerosodik a hasfalam akkor az nyugalmi fázisban is megtartja majd a belső szerveim és az esetleges zsigeri zsírokat ( gondolom ezért dudorodik ki ) vagy mindig behuzva kell tartanom?


Soha nem volt lapos hasam már évek óta az a gyengém, ezért megszokásbol mindig behuzom ha sétálok, de most hogy erositem remélem egy idő után ez azért magától is feszesebb lesz..


Remelem érthető vagyok . :) köszi !


2021. febr. 4. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Érthető volt, csak a miértjén agyalok... 😀 Mert végül is nem tökmindegy? 😀
2021. febr. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Baszki, mintha én írtam volna, csak én fiatalabb vagyok pár évvel. A saját tapasztalataim az, hogy igen. Te is ilyen vagy valószínű genetikailag, a hasad aránytalanul nagy a testedhez képest. Oda megy fel elsőnek a zsír, és onnan is jön le utoljára. Fontos a mélyizmok edzése. (tartóizmok, oldalsó hasizom, törzs, stb.) Erre jók a különböző plankek, lábemelések, oldalsó plank, superman. Nem tudom te hogy vagy vele, de nekem olyan mintha a mellem is belenne esve. Egy hozzáértő azt tanácsolta, hogy szedjek fel izmot mindenhova, és javulni fognak az arányok, kisebbnek fog tűnni majd a hasam is. A tiszta clean tomegeles a lényeg. Minimális zsírosodással. Szóval edzeni hasra törzsre ezerrel, meg nyilván mellette mindenre, legyen egy jó étrended(+200kaloria) igyál sok folyadékot, a lényeg hogy próbálj meg egy esztétikus testet kidolgozni. Ja és számolj azzal hogy amennyi idő alatt ez az állapot kialakult, kb annyi is lesz megváltoztatni. Ne legyél türelmetlen, de legyél kitartó. 2 év múlva majd már öröm lesz nézni magad a tükörben!
2021. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Végülis mindegy csak én is szeretnék úgy élni hogy nincs mindig behuzva a hasam..


2. Ezt nekem is javasolták. A mellem nekem is gyenge volt de ha behuzom a hasam akkor egész jó . Előrébb is van és domború. A hátam is szép, az még felül szárazabb is, látszódik egy két izom. Koszi a tippet akkor marad a hasedzés és core meg a diéta.

2021. febr. 4. 18:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát jobban nem igazán tudsz. Gondolom reggel amikor még nem ettél akkor jó lapos, igaz? Mintha behúzva lenne.
2021. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor is domború de nem annyira talán .
2021. febr. 4. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Mélyhasi izmok lesz a megoldás, jól mondja a kettes.

Én egy reggelenkénti 10 sorozat hasvákuumot javasolnék, nekem bevált. :)

2021. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6# nál a pont.A hasizmaidat a hagyományos edzéssel erősítheted ugyan,de az a te esetedben semmit se fog érni.Mégnagyobb kitüremkedes lesz,csak mostmár +nagyobb hasizmikkal.

A kitüremkedő has efektus a gyomor tágulása,a belső zsigerek,belek zsirosodása miatt van.

Szokták mondani,hogy sörhas.

Ami valójában nem kimondottan csak a sörivóknál van.

Hasvákuum a megoldás.

Hagyomanyos hasizmozással nem edzed a belő hasizmaidat,amiknek pont az a feladata,hogy tartsa a hasfalat.

Es persze termeszetesen ehhez a dieta.Ami mindenféleképp csokkenti a külső zsirréteget is,ezáltal a kitüremkedést is.

2021. febr. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm akkor maradok az alabbiaknál


Ketodiéta minden nap aerob 1 ora és itthon erősítő edzés plusz has.

2021. febr. 5. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!