Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hány kilóig lehet elmenni, mi...

Hány kilóig lehet elmenni, mi számít már jónak, pl. az alábbi gyakorlatoknál? Te mennyivel csinálod?

Figyelt kérdés

- guggolás

- fekvenyomás

- döntött törzsű evezés / fűrészelés

- tárogatás

- tricepsz

- oldalemelés


2021. febr. 8. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Guggolason és a fekvenyomáson kívül, ezek nem azok a gyakorlatok, ahol felmerheted az erődöt.
2021. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok, hogy mások mennyivel csinálják
2021. febr. 8. 14:48
 3/13 anonim ***** válasza:

21/F 190/82

Guggolás:80 kg X3(lehetne ez több de otthon max 50 kg van,a max teremben volt)

Fekvenyomás:50 kg X2 rúddal egyenes padon,most súlyzókkal csinálom

Döntött törzsű:40 kg X10

Tárogatás:Földön fekve súlyzóval 12 kg X12

A tricepsz egy izomcsoport nem egy gyakorlat

Oldalemelés:8 kg X14

2021. febr. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Guggolásnál testsúly x2 1RM

Fekvenyomásnál testsúly x1.5 1RM


A többinél nem jellemző annyira a maxolás.


Evezésnél testsúly x1.25 körüli szériázás már elég jó.

Tárogatásnál 20-25 kg-s széria már elég jó.

Tricepsznél melyik gyakorlat? Egy 20-25 kg-s lórúgás széria, vagy egy 50-55 kg körüli skullcrusher széria.

Oldalemelésben egy 20 kg körüli széria.


Elmenni persze lehet ennél feljebb. :)

2021. febr. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"Oldalemelésben egy 20 kg körüli széria."

És hogyan? Én tudok 30 kilóval is, mégis elég 5 kiló is, hogy a 10.ismetlesnél már majd be szarjak, ha úgy csinálom. Normális Oldalemelés 20 kilóval, szétkoxolt profi szint. Ezért mondom, ezek a gyakorlatok nem mervadoak. Az evezést is lehet 2 mázsával csinálni, ha nem dölsz bele rendesen és rángatod, ha meg lemesz jó mélyre nem rángatva, elég lesz 50 kg is.

2021. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egy 5-ös, meg egy 12-es széria között is van különbség, meg behajtani picit a karon, meg robbanékonyan indítani egy észszerű szintig, aztán ott a különbség a 30, meg az 5 kg között.

De a 20 kg-s ismétlést végre tudod hajtani úgy, hogy azt egy korrekt mozdulatsornak nevezze aki edz.


Szerintem valakinek a maximum teljesítménye az az, ahol már ezeket a pici segítségeket igénybe kell venni, de kívülről nézve még korrekt ismétlésnek tudod nevezni. Persze itt most csak a megmozgatott súlyra értem.

De nyilván a 3 fő erőszámban, ahol tudsz értelmes 1 ismétléses maxokat nézni, sokkal inkább van értelme a hasonlítgatásnak.


(de ha kukacoskodni akarunk, ott meg bejön a végtagok aránya, a hidazás, a pattintás, a gurtni, az öv, a vegyes fogás, a guggolás mélysége, ééééésatöbbi...)

2021. febr. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hat a korona miatt most nem tudok igy edzeni de a legjobb

Guggolas: 120*6

Fekvenyomas: 120*6

Dontott torzsu: 70*8

Tricepszre pl homlokraengedes: 40*10

Oldalemeles: 18*10

2021. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármelyik gyakorlattal kapcsolatban tudsz kukacoskodni, de azért a Guggolás, Fekvenyomás, Felhúzás viszonylag reális képet ad erőszint tekintetében, míg egy oldalemelés, szinte teljesen alkalmatlan erre.
2021. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tény. :)
2021. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Fűh, köszi :)


Csak úgy nagyjából be szeretném lőni, hogy mégis mihez tartsam magam. Már csak az arányok miatt is.


A tricepszet azért írtam csak így, mert van rá egy rakás hasonló gyakorlat. Én fekve szoktam, szóval inkább a "skullcrusher" és variációi játszanak.


Bicepszezésre és húzódzkodásra is van valami hasonló körülbelüli szám? Esetleg fűrészelésre?

2021. febr. 8. 20:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!