Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek jobb lesz az alakom?

Szerintetek jobb lesz az alakom?

Figyelt kérdés
162/42 vagyok. Heti kétszer járok teniszre és edzőterembe. Otthon is szoktam néha tornázni és szeretnék izmosabb lenni. A táplálkozásra figyelek, növelem a fehérjebevitelt, azt viszont sajnos nem tudom, hogy a zsírt és a szénhidrátot mennyire kéne lecsökkenteni. A cukros, sós dolgokat minimalizálom, de nem vonom meg magamtól, mert még fejlődik a szervezetem. Kiatartással és odafigyeléssel elérhetem, hogy formálódjon az alakom és nőjjön az izmom? (Evészavaros voltam és sokat piszkáltak gebeségem miatt is és szeretnék változtani.)

2021. febr. 18. 19:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, ha pozitívan állsz hozzá és kitartasz, akkor potitívan fogsz fejlődni.
Nem. (Ha kérhetlek, indokold a válaszod.)
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
42kg nagyon keves 162cmhez. Formalodashoz edzes melle meg kell emelni a feherjet ezt jol latod. Viszont nem csokkentenem le a szenhidratot meg a zsirt mert radfer.. sot.. neked mehet egy kis csalas is siman.
2021. febr. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Biztos sokszor mondták neked, hogy próbálj meg többet enni de ez a "kulcsa" az egésznek, ne számolj makrókat. Legyél kalória többletben, folytasd az edzést és jönni fog a tömeg. Egy kalória kalkulátorral számold ki, hogy mennyi kalóriát kelljen bevinned, hogy "hízzál". Sok szerencsét.
2021. febr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az evészavar utóhatásai még érződnek azon amit írsz, szóval csak óvatosan.


Írod hogy szénhidrátot és a zsírt csökkentendéd, de mennyire? Mihez képest?


Hány éves vagy? Írod, hogy még fejlődsz, de nem mindegy, hogy mindezt 13 vagy 17 évesen hozod.


Az étkezési zavarod mikor volt, és kezelnek még vele? Szakmai segítséget kapsz, és ő mit szól ehhez?

2021. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Csak a péksütit és édességet csökkenteném, ezzel a szénhidrátot és zsírt, illetve nem ennék annyi egészségtelen dolgot.

Az evészavarom még mondhatni, hogy van, de már 3 hónapja eszek. A súlyom is jelentősem nőtt. Jelenleg tartani próbálom, de ha lenne rajtam izom, akkor nem zavar a tömege annyira. Kezelnek régebb óta és a szakemberek beleegyeztek ebbe a mozgási mennyiségbe, amennyiben nem fogyok.

2021. febr. 18. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakember kezelt? Amugy siman...
2021. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
5. Psziciáter, pszichológus.
2021. febr. 18. 21:18
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp jó lenne ha valaki felügyelne, hogy ne kapjon el a gépszíj. Sajnos veszélyes ez, aki egyszer étkezési zavaros, egy életen át horzozza magával ezt.
2021. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kerdezz meg egy dietetikust meg. Talalsz beloluk a neten. Amugy atlagos sportokkal nem lehet baj, pl uszas bicikli, torna, ha eszel rendesen!
2021. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8. Köszönöm. Tudnál esetleg linkelni online dietetikust, vagy pszichológust?
2021. febr. 19. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!