Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy csomó mindent olvastam,...

Egy csomó mindent olvastam, most hogy is van ez? Izmot szeretnék építeni. Heti hány. Napot és órát kell edzeni? Olvastam hogy az egesztest csak egy ideig jo es izomcsoportot kellene, hogy van ez?

Figyelt kérdés
16 életév 175cm 64kg
2021. febr. 28. 03:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Egész testet kezdőknek szokták javasolni, hogy átmozgasd a tested, hozzászoktasd a terheléshez, a gyakorlatok helyes elsajátítása érdekében.


Egy idő után azonban ez kevés szokott lenni, és ilyenkor váltanak át az osztott edzésre, ahol 1 edzés alatt 2 izomcsoportot dolgoztatnak meg, immáron 3 esetleg 4 gyakorlattal izomcsoportonként.


Én osztottal kezdtem anno, mert nekem nem jött be az egész testes.


De ez egy olyan dolog hogy kinek mi tetszik, kinek mi válik be. Nem vagyunk egyformák.

2021. febr. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kezdőknek ajánlott az egésztestes edzés.

Alapgyakorlatok, frekventált edzés,kevés sorozat.

Mivel ettől fogsz eleinte jobban fejlődni.

Kiben rögzül egy adott mozgásforma jobban?

Aki heti 3 szor vegzi el,vagy aki heti 1 szer?


Használd ki a kezdők előnyet azzal,hogy tőmegnövelésre alkalmas alapgyakorlatokat végzel.

Koncentrált bicepszezéssel,kábeles pöchörészéssel,meg gépekkel nem nem fogsz tömeget építeni.


Guggolás,felhúzás,nyomás állva,evezés,fekvenyomás.


A legfontosabbak.

2021. febr. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdők szépen fejlődnek heti 3 teljes testes edzéssel. Az edzést nem annyira időre szokták mérni, inkább a sorozatok, gyakorlatok számával. Negyobb izomcsoportra (mell, hát, comb első része, comb hátsó része) nagyjából 10 sorozatot csinálj a 6-12 tartományban. Hogy mégis mondjak valamit az időre, az én edzéseim bemelegítésssel és nyújtással együtt egy bő órát tartanak. Ha kényelmesebb vagy, legyen másfél!
2021. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#09.58 A 10 sorozatot egy hétre értettem, ez lemaradt.
2021. febr. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!