Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A Thai box mennyire fejleszt...

A Thai box mennyire fejleszt a konditeremhez képest?

Figyelt kérdés

Egy fél éve kezdtem el terembe járni(heti 5 nap) , mert nagyon ektomorf fajta vagyok és mindenképp nőni, fejlődni és erősödni akartam, már elkezdtem látni a változást, a kemény munka kezdte meghozni a gyümölcsét...

Erre bezártak a kondik.😂


Viszont mindig is nagyon szerettem a küzdősportokat és nagyon szeretnék belevágni a Thai boxba,mert mindenképp akarok önvédelmet is tanulni.


Viszont az lenne a kérdésem, hogy egy konditeremhez képest mennyire tudok izmosodni?


Mennyire épül a testem a Muay Thai-ban (heti 5 nap) és megéri-e belekezdeni vagy előtte gyúrjam ki magam egy 4-5 év alatt és utána a Thaibox?? 20/F


2021. márc. 1. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Küzdősporttól nem leszel izmos, mint a konditermi edzéstől,viszont egy sportos fizikumot simán el tudsz vele érni.


Ha 4-5 év alatt ,,kigyúrod" magad,majd abbahagyod az edzést és csak a küzdősportra fókuszálsz,akkor az izomtömeg nagy része le fog menni,hiszen nem használod ki. Azaz ha megakarod tartani,akkor mellette is edzened kell (bár szintentartáshoz jóval kevesebbet kell).

2021. márc. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
#1 válaszoló annyit megjegyeznék, hogy szinten tartáshoz fele terhelés elegendő ha helyes a kajád.
2021. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Küzdősporttol nem lesznek nagy izmaid, kb olyan átlag sportos. De a zsírt viszi szépen. Egy olyan Charlie Hunnam vagy Dustin Poirier fizikumot képzelj el.
2021. márc. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2.válaszolónak: ,,Azaz ha megakarod tartani,akkor mellette is edzened kell (bár szintentartáshoz jóval kevesebbet kell)." Tudom, hogy kevesebb terhelés elég, ezért írtam ezt.
2021. márc. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha heti 2 nap beiktatok egy edzést a boksz helyett, úgy tarható egy jó forma?

2021. márc. 2. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elég lesz 2 kemény teljes testes edzés majd a szintentartáshoz (már ha minden más rendben van). De az még messze lesz,ameddig izmos leszel,azaz még százat gondolhatsz. Lehet,hogy annyira meg fog tetszeni az edzés,hogy abba se hagyon.


Sok sikert! :)

2021. márc. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 😁
2021. márc. 2. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a válaszomat (1.), az igazán leírhatná, hogy miért nem ért egyet. Okosodjak én is...
2021. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!