Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként fenékre, combra milyen...

Nőként fenékre, combra milyen edzés a legjobb izomtömeg növeléshez?

Figyelt kérdés

Valami ilyesmit szeretnék


[link]

[link]


3 éve heti 3-4× 1 órát foglalkozom vele, emellé rendesen táplálkozom.

Ebből 1,5 éve dolgozom súlyokkal, de egy idő óta beállt a plató, és nem megy sehova 😔


Kinek mi vált be csajok? (És srácok)



2021. márc. 22. 22:43
 1/8 anonim válasza:
52%
Én heti 2x lábazok. Szoktam guggolni, kitöréseket csinálni (sétálva és helyben is) Esetleg egylábas guggolás (a pihenő lábat feltéve ágyra vagy székre). Én nagyjából ennyit szoktam csinálni. 17/F
2021. márc. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Emeld a súlyt, a fehérjét.

Legjobban teremben, gépekkel lehet megedzeni. Igen, igen, az alapgyakorlatok fontosak, de a popsinak legjobb az izoláció, amennyire csak lehet.

Itthon ragadtam pár hónapra én is, hiába a súlyok, meg saját testsúly, teljesen elpuhult.

1 hónapja járok újra a terembe és most kerekedett és keményedett meg újra.

Amit otthon csinálhatsz, az a guggolás, kitörés, bolgár kitörés, csípőtolás, merevlábas felhúzás, négykézláb az egyik térdhajlatba súly és azt emelgetni, egy lábas guggolás valamiben kapaszkodva. Ilyenek...

2021. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2, ezeket mind csinálom, guggolás szalaggal, szumó mászkálás, tűzcsap...


Én általában 4-5×40et szoktam, mikor hogy jön ki a lépés.

2021. márc. 22. 23:35
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Ha 40-et bírsz, akkor kevés a terhelés és megszokta a szervezeted.

Csinálj olyat, akkora súllyal, hogy max 15-20-at bírj megcsinálni, vagy annyit sem.

2021. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nehéz, közben égnek az izmok de viszonlylag jól tűröm a sok ismétlést.


Ettől nagyobb, túl nehéz súlyokkal ettől jóval kevésbé fáradok el, és nem helyes a tartásom.

2021. márc. 23. 08:14
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
40 az nagyonsok. Nem izomepitesre valo.. ugy meg nem lesz ilyen a forma.. 15 fole ne menj. Emeld a sulyt
2021. márc. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Talán guggolni kéne a teremben nagy súllyal, nem szalagokkal szórakozni.
2021. márc. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

Guggolás, felhúzás (merevlábas is), hip-thrust - én ezeket csinálom lábra/fenékre (persze vádlizni is azoktam ezek mellett).


Ilyen fenekem van, mint a fotókon.


A merevlábas felhúzáson kívül mindegyik gyakorlatot érdemes nagy súllyal végezni (az én guggolásaim végén pl. 6x50 kg-ot guggolok, de szeretném, ha még fejlődnék ebben is).


Ha nem tudod szabályosan kivitelezni a gyakorlatokat, gyakorold be kisebb súlyokkal + mindig csinálj pár bemelegítő sorozatot a munkasorozatok előtt. A nagy súlyok sajnos vagy nem sajnos, de ELENGEDHETETLENEK, ha egy bizonyos szint után is fejlődni akarsz.


24/L, 164 cm magas vagyok és 54 kg amúgy

2021. márc. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!