Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16 évesen fekvenyomás?

16 évesen fekvenyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 éves vagyok.

75kg.

183cm.

Éppen elkezdtem a fekvenyomást. 1 hete csinálom. Eddig 15kg-al csináltam, azért hogy megtanuljam helyesen csinálni, illetve mert nem volt több súlyom :D


Most emeltem 25kg-ra. Amit még mindig kevésnek érzek 13as sorozatok után.


Szerintetek mennyit kéne tudni csinálni, illetve meddig nem nagyon megterhelő az ízületeimnek.

Nagyrészt azért csak ennyivel csinálom egyelőre mert azt akarom hogy az ízületek erősödjenek. Ami lehet hogy f*szság szóval nem tudom. :D


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2021. márc. 31. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó az a súly. Csinálhatsz magasabb ismétlésszámú gyakorlatokat is. Ilyen idősen szerintem 40 kg-ig simán fel lehet menni biztonságosan. Én ennyivel kezdtem (17 évesen), 10 évvel ezelőtt, és minden ízületem ugyanolyan jó még.
2021. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Most esik le valami. Hogyan kezdted 15 kilogrammal? Ennyi volt a súly a rúdon? Mert maga a rúd szinte mindig 20 kg. A 40 kg-ot össztömegre értettem.
2021. márc. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kell extrémterheléseket végezni. Mondjuk attól távol állsz, de ahogy irtad, helyesen, az izületeidet fel kell készíteni. (Node azért a másik végletbe se kell esni. 16 évesen már komoly súlyokat emelgetnek pldául profi szintű súlyemelő fiatalok.)

Az ide tartozó extrém terhelések pldául a maxok nyomkodása,teljesen feleslegesen, illetve alacsony ismétlések szubmaximális tartományban.

Ezekenkívül csinálhatod bátran. 10,12 ismétlésekkel.

Olyan terheléssel hogy pld még egyet hagyj benne. Azaz menne még a 11,vagy 13 max, de te 10,ill 12 őt csinálsz.

Lemehetsz bátran pld 6 ismétlésig is.

Az izületeknek nem lesz megterhelő. Persze a megfelelő pihenőnapok, ill edzésmennyiség, taplálkozás mellett.

2021. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Proteint, Creatint fogyasztok. Ezzel a súllyal jelenleg úgy csinálom hogy 2x 15kg bemelegítés utána. 25kg 5 sorozat és 8,10,10,11,12,13 ismétlés.

Azért könnyű a rúd, mert ez nem rendes rúd hanem valami összetákolt. De nyugi nem gagyi acélból van ez is nem fog ennyi súlytol eltorni. Köszönöm a válaszokat, és akkor lassan szerzek be meg + súlyokat. Csak hat azért nem olcsó, megvan rá a pénz de most vannak más kiadások is. :D

2021. márc. 31. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
Anno ilyen idősen kezdtem én nekem is ennyivel ment csak elején. Menni fog az fel folyamatosan.
2021. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jol csinalod, csak talan az a rengeteg sorozat nem kéne
2021. márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez rengetegnek számít?
2021. márc. 31. 22:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem számít annak. Egy izomcsoportot általában 2-3 különféle gyakorlattal szoktak edzeni az emberek, mindegyikből 4-5 szériával.
2021. márc. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!