Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha bemelegítés nélkül csinálok...

Ha bemelegítés nélkül csinálok fekvőtámaszt, az ugyan olyan hatásos mint ha bemelegítéssel tenném? Mennyire számít a bemelegítés?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 8. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hatásosnak hatásos, de nagyobb a sérülés veszélye.
2021. ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Ha bemelegítés nélkül csinálod egyelőre nem lesz bajod. Csak majd 70 évesen amikor nem bírsz egy vizet hazavinni nem fogod megköszönni a fiatal ébrednek :)
2021. ápr. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Előttem már írták a sérülést, viszont teljesítményben is számít a bemelegítés. A hideg izom nem fog tudni akkora munkát leadni, mint egy bemelegített. Nyugodtan próbáld ki.
2021. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Éveken keresztül csináltam napi 80 fekvőt egyszerre bemelegítés nélkül.Nem hagytam ki 1 napot sem.Izmos lettem nem kicsit,viszont a könyökem mostmár kattog.
2021. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A Cenz Ura ***** válasza:
60%
Nekem a fekvőtámasz a bemelegítés
2021. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekemis xD
2021. ápr. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy neked bemelegítés, de aki nem tud normálisan fekvőzni vagy csak kb 10et tud lenyomni, annak elég megterhelő. Te se kezdesz x kilóval fekvenyomni, amivel már a munkasorozatot csinálod.
2021. ápr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi bajom, 7 éve edzek. Csak átmozgatás szoktam edzés előtt.

Amúgy igaza van, bemelegítés után sokkal nagyobb erőd lehet

2021. ápr. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
ha nem melegítesz, nem sok értelme van egyből "munkasorozatot" számolni, mert akkor az első kb 30 fekvőtámasz lesz a bemelegítés.
2021. ápr. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom még nagyon fiatal srác vagy, aki nemrég kezdett el edzeni.

Amikor 16 évesen elkezdtem edzeni, eszembe se jutott a bemelegítés, a nyújtás, a regenerálódás, a fáslizás, a kesztyű, a csuklószorító, az öv, az edzőcipő, vagy bármi ilyesmi. Simán lementem a kondiba papucsban, félmeztelenül, és hetente ötször úgy letoltam a teljes testes edzéseket egyre nagyobb súlyokkal (én ostoba), mint egy vaddisznó. Tele voltam energiával, időm annyi volt, mint a tenger és sebezhetetlennek éreztem magam, de komolyan. Bemelegítés és nyújtás meg sem fordult a fejemben, a pihenést pedig hírből sem ismertem. Tömegnövelő étrendet tartva, kardiót teljesen nélkülözve 20 éves koromra a 60 kilómból csináltam 80-at. Zsíros voltam, vízes voltam, de erős és magasságomhoz képest nagy. Aztán ezt a ronda, de erős formát tartottam hosszú évekig, bemelegítést és nyújtást továbbra is offolva.

Aztán 28 éves koromban irgalmatlan alkar és könyök fájdalmaim lettek, amik miatt először csak edzeni nem tudtam, aztán már dolgozni se. Orvoshoz csak akkor mentem el, amikor egy kupakot sem bírtam rácsavarni a műanyag palackra. A reumatológus megállapította, hogy súlyos teniszkönyököm alakult az alkar izmainak túlerőltetése miatt, ezért begyulladt a csonthártyám. Az izmok be voltam meredve és meg is rövidültek. Több mint egy évig szívtam vele, injekciókat kaptam, gyógytornászhoz jártam, de semmi nem segített. Végül a műtét, és az azt követő hosszú rehabilitációs időszak szüntette meg a problémát. Másfél év kihagyással tudtam visszatérni a konditerembe. A doki azt mondta, hogy ez a mai világban elképesztő gyakori, hiszen minden második ember úgy edz, mint egy profi testépítő, csak éppen a profizmus és a szakértelem hiányzik. Szabálytalanul végzett gyakorlatok, nulla bemelegítés, nulla nyújtás, nulla regenerálódás. Fiatalon ez mehet, persze. Aztán egy szép napon, amikor a fenekedet se tudod kitörölni, mint én anno, akkor majd verheted a fejed a falba.


Most 33 éves vagyok. A teniszkönyök óta olyan szinten figyelek a bemelegítésre, mint egy kisangyal.

2021. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!