Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túlzásba viszi? Ez káros...

Túlzásba viszi? Ez káros lehet neki?(lent információ)

Figyelt kérdés
Az öcsém szeptemberben lesz 13 éves és most minden este csinál 500 felugrás(nem egyszerre 5×100)500 felülés(nincs a tarkóján a keze,de egymás után lenyomja)és 300 fekvőt(ezeket beszokta osztani ugyhogy legelőször 2×50 aztán felülés mindaz 500,aztán megint 2×50 fekvő,utána a felugrás, és a végén megint fekvő).Persze 11 percet szokott bemelegítésre szánni.Kérdeztem is egyszer h miért csinálja azt mondja izmosodni akar.ÉS szeretném tőletek tudni h ez nem káros neki? Vagy lesz izmosabb ettől?Egyébként még sokat eszik is.Előre köszönöm az értelmes válaszokat!

2020. máj. 13. 16:31
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha valaki csodálkozik h ilyen részletesen tom akko ne tegye mert szoktam vele eggyütt csinálni vagy csak figyelni
2020. máj. 13. 16:32
 2/9 A kérdező kommentje:
És eléggé elszánt
2020. máj. 13. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Te vagy a 13 éves gyerek, mind tudjuk.


Jónak nem jó, de 13 évesen elmegy...

2020. máj. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szmítottam erre...Ha én lennék lennék a 13 éves gyerek már rég feladtam volna a fr*cba
2020. máj. 13. 17:34
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Akkor mond meg neki, hogy ha ennyire elszánt, nézzen googlen egy normális saját testsúlyos edzéstervet ehelyett.
2020. máj. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Anonymus070225 válasza:
100%

Szia!

Én is(tudom hogy ő még nem annyi) 13 vok.

Én is így kezdtem, de rájöttem, hogy ez így nem megy.

Nem szabad ennyire erőltetni akkor se ha nem úgy érzi, hogy erőlteti.

Bőven elég ennek a fele is.

Nem fog többet fejlődni ha ilyen sokat csinál csak hamarabb éri el azt a szintet ameddig eljuthat.

És ez a szint nem olyan magas egy 13 évesnél. Szóval max 3 hónapot spórol ezzel.

De kérdezd meg tőle, hogy ez megéri-e neki lehet, hogy kiég azaz nem lesz képes tovább fejlődni.

Vagy szépen halad a számokkal nem pedig fejjel rohan a falnak.


Olyan mint a biciklizés ha legelső alkalommal sokat akarsz tekerni elesel.

Ha viszont szépen mindennap egy kicsit mész az elkezd összeadódni és nemsokára már hosszabban is képes leszel gurulni.


Én ajánlom neki, hogy kezdjen el edzeni mármint egy konkrét sportot csinálni.


Én pl.: 6 éve triatlonozom meg is látszik rajtam. Nem kellet semmit gyúrnom, hogy ilyen legyek. És ne tévesszen meg a 6 év. 1 év alatt már nagyon megerősödtem úgy hogy nem tettem tönkre magam.


Mutasd meg neki amit írtam. Talán hallgat rám a korunk és a közös célunk miatt.

2020. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Bajnak nem baj, de fejlődni nem nagyon fog tőle. Keressen rá, vagy keress te neki saját testsúlyos edzést.

Pár év múlva súlyokkal is edzhet.

2020. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor igyekszem majd rábeszélni másfele edzesre...De mondjátok , neki most mi lenne a jó?
2020. máj. 14. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A saját testsúlyos edzés jó lenne, csak épp olyan gyakorlatot, amiből meg tud csinálni 100-at, nincs értelme csinálnia, az már túl konnyű neki, nem fog tőle fejlődni.

Hányszor láttál testépítőket 1 kg-os súllyal 1000 ismétlésszámot csinálni? XD ugye, hogy nincs ilyen...

Olyan gyakorlatokat kell keresnie, amiből min. 6, max. 20 (nagyon max. 30) ismétlést tud megcsinálni. Attól már fejlődni fog.

2020. máj. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!