Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak ha deadliftnél...

Mit csináljak ha deadliftnél iszonyatosan faj a derekamnal?

Figyelt kérdés
Pesig szerintem nem csinálom rosszul, annyira nem nehéz elrontani. Szívesen húznék nagyobb súlyokkal, de másnap szinte nehezen tudok az ágyból is kikelni derékfájdalom miatt... kezdő vagyok, esetleg nem elég erős a törzsizmom?

2021. ápr. 15. 21:44
1 2
 1/13 A Cenz Ura ***** válasza:
65%

izomfájdalom?


mert ha porckorong akkor hagyd a faxba csinálj mást

2021. ápr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen valszeg az. Mit tegyek be a helyére! Pedig nagyon szeretem:/
2021. ápr. 15. 22:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt nem mondanám, hogy nehéz elrontani. De ennyi infóból csak találgatni lehet.


Túl nagy súly az első tippem, rossz végrehajtás a második. Hány kg vagy, hány kg-val húzol fel? Bemelegítesz rendesen? (írd le kb hogyan)

Vedd fel telefonnal ahogy végrehajtod a gyakorlatot, vesd össze oktató videóval. Sokszor én is azt hittem, hogy tök jól csinálom, aztán a videón láttam, hogy borzasztó a végrehajtás.


Aztán persze, ha mindent tök jól csinálsz és továbbra is fáj, akkor lehet tényleg hanyagolni kell, de azért nem adnám fel az első problémánál. Viszont ha jelenleg fáj, akkor pár hetet kihagynék mielőtt nagyobb súlyhoz nyúlnék, szóval max ilyen pici súlyos forma gyakorlás.

2021. ápr. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pont, hogy rengetegen rosszul csinálják, aminek az egyik első tünete az instant hátfájdalom. A másik meg a krónikus, ami már sokszor maradandó károkkal is jár!

Figyelsz a tartásodra, ellenőrzöd magad tükörben? Nagyon könnyű rosszul csinálni, a legtöbb ember egyáltalán nem érzi meg, hogy helytelenül tartja magát!

Jó, amit a 3as is írt, hogy vedd fel magad és nézd meg úgy, főleg, ha nincs tükör.

2021. ápr. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Homorítasz közben?
2021. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokat ülsz, és gátlás alatt van a farizmod. És a derékfájdalom a farizom eredésénél lehet, mivel rendesen megtépi a gyakorlat a megrövidült izmot. Valószínű inkább merevlábas az a felhúzás, mint erőemelős. Szóval bőven kiveszi a részét a csípőfeszítés.

Több dolgot lehet csinálni. Változtatni a technikán, rogyasztottabb térdhelyzetek.

Farizom aktiváló torna (ez idő, mire hat, viszont van egy csomó a neten).

Golyóval, labdával, akármivel szétkínozni heteken át, napi szinten a farizmot, főként a felhúzás előtt és után.

Illetve nem hát, hanem lábnapon végezd a felhúzást, úgy, hogy előtte már legalább két gyakorlatot csináltál, ami érintette a farizmodat. Ez esetben érdemes kétszer edzeni a lábat, míg az egyiknél guggolás van, a másiknál felhúzás...

2021. ápr. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Próbálom a lehető legjobban csinálni. Tükörbe nézem magam, de semmi furcsát nem látok a végrehajtás közben


Bemelegítésbe akár lehet probléma, mert nem szoktam annyira. Csak karkörzés, hajolások, kardio


58kg vagyok, 25el kezdtem a felhúzást, de egyáltalán nem gondolnám hogy túl nagy súly lenne. Szerintem menne több is,csak félek a sérüléstől.


Megpróbálom holnap akkor felvenni a mozdulatot

2021. ápr. 15. 23:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Az tenyleg nemsok en csak 5kgval vagyok tobb de 130al huzok 8akat. Konnyu szabalytalanul csinalni am.. ha faj a derekad valszeg nem labbol inditod mint ahogy sokan
2021. ápr. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jah meg valszeg nem allsz eleg kozel a sulyhoz. A labfejed kozepe felett legyen a rud. Nemhiaba letezik felhuzo zokni. Szinte surolja a sipcsontod a rud ahogy huzod (ami nem tul kellemes ha nagy a suly es lehuzza kb a bort a labadrol) es elobb labbol aztan egyenesedsz. De kezdheted reszleges felhuzassal is ha nemtudod miaz nezz utanna de akkor a lab alig kap. Gondolom guggolsz szabad sullyal!?
2021. ápr. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Dontott torzsu, t-rud, hiperhajlitas h megy? Ha sehogy hagyd a felhuzast es kezd azzal
2021. ápr. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!