Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudom biztonságosan...

Hogy tudom biztonságosan letenni a súlyt guggolásnál?

Figyelt kérdés
Otthon edzek, van rudam és súlyom, állványom nincs. 40 Kg-val guggolásnál is már nagyon megerőltetőnek érzem mikor a földre leengedem a súlyt a magasból, mindig úgy érzem hogy leszakad a vállam. Van ennek valami technikája? Youtube videókból csak azt látom hogy leb**szák a földre, de azt lakásban nem tehetem.

2021. ápr. 20. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Edzél kissebb súllyal, sztem.
2021. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rúddal akarsz guggolni akkor sajnos állvány kell.
2021. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán tudod megúszni az állványt, max ha van kert és ott ledobhatod a földre, de ott meg az egyenes stabil talaj kérdéses meg ugye az időjárás.


Biztos lehet javítani a technikán ahogy leveszed, de utána meg majd az 50kg fog nehezen menni. Előbb utóbb meg majd kicsúszik a kezedből a rúd levételnél és szétzúzod a padlót (sajnos tapasztalat :)), esetleg a rúd/súlytárcsa is eltörik, aztán több pénzed megy rá mintha vettél volna egy állványt.

2021. ápr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jolvan meg ilyen 40,kilókig felkínlódod.De hamarosan nagyobb súlyt kell használnod. Felejdsd el a guggolast egy szinten túl.Nem fogod tudni lerakni.

Ezért allvány nélkül nem is erdemes bohóckodni,mert meg fogsz sérülni.

Kesőbb már a felvétel se fog menni,nemhogy a lerakása.

Kerteshazban max két bakot tudsz oldalra rakni.Viszont ott lentről kell indítanod a sorozatot.Az sem szerencses.De a dobálgatás is hülyeség.

Ne a súlyemelőket vedd alapul,mert ott ez más szinten működik.

2021. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy látványos clean and jerk-kel fejezd be a sorozatot, onnan mellre engeded a többi meg megy magától
2021. ápr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tegyél egymás mellé magasabb két asztalt,rá könyveket magasításnak és tedd rá a súlyt.Persze akkor ha van elég magas és kibírja a súlyokat.Én is így guggolok otthon 60 kilóval
2021. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!