Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg kell tartani egy...

Tényleg kell tartani egy pihenő hetet?

Figyelt kérdés
Tegnap edzésen hallottam hat, hogy minden 4. hét után tartani kell egy olyan hetet, ahol mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig, de visszavett súlyokkal. Pl. Eddig 100kg volt a fekvenyomás, akkor azon a héten 80kg. Ti szoktatok ilyet tartani vagy ennek tényleg van jelentősége izom építés szempontjából? Mert én 4. hét után súlyt emeltem és nem visszavettem. Plusz egy héten 3x edzek szóval pihenőnapjaim is vannak.

2021. ápr. 22. 08:44
 1/5 anonim válasza:
100%
Nekünk futáson minden 3. hét pihenő ami annyit tesz hogy rövidebb, nem olyan megeröltető. Azért hogy regenerálódni tudjon a szervezet. (nemtudom segít-e)
2021. ápr. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam.
2021. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Deloadnak hivjak. Olvass utana.
2021. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ez a deload hét. Nekem nagyon változásatos az edzéstervem, ugyanis én igazolt úszó vagyok, szóval nekem konditerem, futás, lépcsőzés, ugrókötelezés, és értelemszerűen úszás váltogatja egymást folyamatosan, úgyhogy én magam szempontjából nem tartom indokoltnak. De pl. versenyfelkészülésben lévő testépítők, vagy elképesztő súlyokkal napi szinten dolgozó erőemelők esetében elég pozitívnak gondolom a Deloadot. Ha ezek az emberek rendszeresen és hatékonyan melegítenének, nyújtanának, pihennének és Deloadot tartanának, akkor azt az izületeik és a szalagjaik is megköszönnék, meg úgy amblokk a szervezetük, ami végre tudott egy kicsit szusszanni. Ez jótékony hatással lehet aztán a teljesítő képességre is.
2021. ápr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ense szoktam. Nem akadtam el a fejlodesbe igyse
2021. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!