Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl sok tojás és csirke?

Túl sok tojás és csirke?

Figyelt kérdés
Elkezdtem edzeni, és nem ártana hozzá megfelelő fehérjebevitel. Nem akarok fehérjeport venni, így a két legegyszerűbb étel maradt: tojás és csirke. Ha ezeket nagy mennyiségben, napi szinten fogyasztom, akkor fel tud halmozódni bármi a szervezetemben, ami egészségügyi problémákhoz tud vezetni hosszú távon? A csapból is az folyik, hogy mindent mértékkel kell enni.
2021. máj. 2. 17:49
 1/7 anonim válasza:
11%
Tojassal ovatosan a sargaja megemeli koleszterin szinted hosszutavon
2021. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De csak a zsírtartalma miatt, nem? Tehát ha alapvetően nagyon zsírszegényen eszek, akkor is probléma ez?
2021. máj. 2. 17:54
 3/7 anonim válasza:
29%

Igen akkor is maradj 10 alatt/hét.. vagy dobj ki pár sàrgàjàt.

Lehet venni tojasfeherjet boltban is kulon az is jo megoldas es ugy nem pazarlod a sargajat

2021. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
/het? Van h naponta megettem annyit sargastul. Semmit nem okoz.. 🙄
2021. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%

Jézus Isten! Ez a "tojássárgája megnöveli a koleszterinszintet és meghalsz szívinfarktusban" című mítosz még mindig létezik? :D

Ezt a tévhitet évek óta megcáfolta a tudomány. A tojássárgája amellett, hogy számos vitamint tartalmaz, még a JÓTÉKONY koleszterint is megemelni a vérben, a kóros eltérésekért felelős koleszterint pedig egyáltalán nem befolyásolja, úgyhogy nyugodtan fogyaszd a tojást mindenestül, nem kell kidobálni a sárgáját. Ez egy dezinformáció.

Én én inkább a túlzásba vitt egyoldalú táplálkozástól és az ételintoleranciától félnék, nem a tojássárga csúnya koleszterin-emelésétől. Nem lenne jó a túlzásba vitt csirke fogyasztásától mondjuk egy húsallergia, ami a keresztallergia miatt intoleránssá tesz más szárnyasokra is. Vagy egy tojásfehérje allergia sem a legjobb. Én ezért vagyok a kiegyensúlyozott, változatos táplálkozás híve. Ezért röhögök mindig azokon a kamu testépítőkön, akik évtizedekig minden reggelt zabpelyhet kezdenek fehérje porral, aztán nem tudják, hogy miért puffadtak és hasmenésesek állandóan.

2021. máj. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindig elcsodálkozok hogy mennyire nincs egyeseknek fantaziája.Az etkezés jó dolog.Ki az,aki nem szeret enni!!

Miért irod,hogy a legegyszerűbb?A hal sütese mennyivel bonyolultabb,mint a csirkéé?

Sajt,tejtermékek miért bonyolult?

Van disznóhús is.

Nem kell mindennap tojást meg csirkét enned!!!

Változatosan egyél,hogy jól is essen,amit megeszel!

2021. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fantáziátlan, ebben benne van az is, hogy imádom a csirkét. Egyszerűen nem tudom megunni. És azt se felejtsük el, hogy a fehérjemennyiséghez képest mennyire kevés kalória és zsír van a csirkemellben.
2021. máj. 4. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!