Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ajánlanátok koffeinmentes...

Ajánlanátok koffeinmentes edzés előttiket?

Figyelt kérdés
Azon is gondolkodtam, hogy külön megveszem a szükséges összetevőket, mint a kreatint, arginint, béta-alanint, citrulin-malátot, de ez jó drága lenne (viszont eltartana vagy egy évig), meg macerás lenne edzések előtt kis mérőkanalakkal kiadagolni.

2021. máj. 6. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Az edzéselőttinek kb pont a koffein a lényege
2021. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nem egészen. Nem kell hozzá nagy matek, de amikor egy 10 grammos adagból 300 mg (azaz kb. 3%-a) koffein, akkor nehezen lehet azt mondani, hogy ez a lényege. A koffein jó, segít koncentrálni, pörget, de addiktív szer, amit nem jó dolog napi szinten fogyasztani.
2021. máj. 6. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már a fruktózt? De most komolyan kérdezem.

Engem semmi nem dob meg jobban, mint ha edzés előtt benyomok két banánt, vagy egy-két körtét. A gyümölcscukor úgy megtol energiával és olyan serkentő hatással bír, hogy simán leedzem a másfél-két órámat.

2021. máj. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezt tudom ajánlani. Nekem is a banán a kedvenc. Még edzés közben is lehet enni. Volt egy nap, amikor az esti (vacsora előtti) edzésig egész nap csak gyümölcsöt ettem. Hát olyan durva edzést se toltam még életemben..
2021. máj. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azzal az a bajom (egyébként valóban hatásos), hogy gyorsan növeli az inzulin szintet és fél órával később én már álmos vagyok :D

Egyébként a legdurvábban működő "preworkout" termékem az alkohol volt. Vagy kétszer-háromszor alakult úgy h egy kis italozás (nem kell vedelésre gondolni) után mentem edzeni, eléggé kitolta a fáradságérzetet, ugyanakkor visszagondolva veszélyes is, mert olyan súlyokat is megpróbál az ember, ami már sérülésveszélyes.

2021. máj. 7. 09:45
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, meg az alkohol egyszerűen egy egészségtelen vegyület, sport ember ne fogyassza, pláne edzés előtt :D

Tolj egy főétkezést (reggelit, ebédet, vacsorát) mondjuk két órával az edzés előtt. Elméletileg az akkor elfogyasztott lassú felszívódású szénhidrátoknak és fehérjéknek tartaniuk kéne az energiaszintedet az edzés során.

2021. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy súlyos edzes elott a fruktoz annyira nem ajanlott, ha normálisan adagolod edzés közben úgy oké, de en már hánytam edzés közben es beszedultem rendesen is tőle, de csak nagy sulyos edzésnel, gyorsan tolt de gyorsan is ürül ez a gondm
2021. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod a ginzenget is. Nekem segített, több energiám volt a nap folyamán. Hogy placebo volt-e vagy tényleg működött, az mindegy is, mert a hatását éreztem, úgyhogy működött. Plusz elvileg az is működik, ha fejen állsz kicsit vagy bármi olyat csinálsz, amitől a fejedbe folyik a vér. Felfrissít és jobban ott vagy fejben. Nekem ez is működött.


Amúgy én sima kávét szoktam edzés előtt inni néha, de ugye a koffeinnel az a baj, hogy aludni nem lehet, ha késő délután-este edz valaki. Én is ezért kerestem a kávé mellé valamit.

2021. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy cukorbeteg, akkor nem kell félned az inzulintól és a gyümölcsöktől. Igazából egy cukorbetegnek sem a gyümölcsöktől kéne félnie, de ez egy másik téma. :)
2021. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami-no xpress, attack 2.0 mindkettő scitec termék
2021. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!