Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez gyenge teljesít...

Szerintetek ez gyenge teljesítmény? Erősödni akarok,valami tipp? 17/f

Figyelt kérdés

Tehát,erősebb akarok lenni súly emelésben,elakarom érni,hogy több súlyt tudjak megemelni,több ideig megtartani.Mindezt edzés vagy munka közben is. (nyáron szoktam vállalni fizikai munkákat,ezen a nyáron is megyek)


Mire visszamegyek nyáron dolgozni,több erőt szeretnék magamnak,nagyon sok súlyt szoktunk meg kellesz majd felemelni,húzni meg megtartani.Meg alapjáraton is erős akarok lenni. :D


Egy részlet,hogy mi miből mennyi megy:


Fekvenyomás:80 kg (épphogy,tegnap majdnem ment ilyen 90-85,viszont egyedül nem bírtam kinyomni XD csak segítséggel ment, belenyomtam hármat kb) Cél:minimum 90 kg,de ha menne 100 az is jó.


Deadlift(felhúzás):120 kg. Iskolában az egyik osztálytársammal a suli kondijában megnéztük mennyi megy nekünk felhúzásban,neki annyi kb,mint nekem,viszont sem kréta nem volt nálunk (a kezünkön az a por) sem védőfelszerelés,ezért kicsúszott a kezemből a súlyzó,amikor pont felemeltem.Ez miatt többet nem raktunk rá,ráadásul a kétkezes súlyzóra nem is fért volna több,de szerintem 120-nál több nem hiszem ment volna. Cél:140 kg minimum


Dumbell biceps curl: (biceps hajlítás) Volt egy 25 kg-os zsák,azzal bicepszeztem és ment nekem épphogy 1 ismétlés,de egy nagyon picit belehúztam a vállam.20 kg-os zsákba meg ment 2 szabályosan. De a formámtól is függ,pl tegnap megnéztem megy-e nekem éhgyomorra,rossz formában 20 kg bicepszhajlítás és nem nagyon ment.


Fekvőtámaszból meg 50 megy,cél a 100.


Szerintetek ezek a célok mennyi idő mire megvalósulnak,ha egyáltalán megvalósulnak?


181 cm/89 kg 17 F



2021. máj. 22. 13:06
 1/9 A kérdező kommentje:

Na meg a szkander..na abba nem vagyok jó.

Van 2 haverom véknyabbak jóval álam (Az egyik velem egy magas 181 cm körüli/70-78 kg a másik 177-178 cm/65 kg) Szkanderoztunk,lenyomtam őket,de nehezebben,mint ahogy gondoltam.


Melyek azok a gyakorlatok,amivel lehet ezeket gyakorolni,hogy jobb legyek szkanderba is?

2021. máj. 22. 13:09
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
szerintem ez jó teljesítmény. a szkanderhez az alkar izmait is kell erősíteni
2021. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az alkar nekem hanyagolva van egy kicsit,arra ritkábban edzek,lehet az van,amit írsz,köszi.
2021. máj. 22. 20:28
 4/9 anonim ***** válasza:
ok 1 dolog, ha kicsúszott a kezedből a rúd akkor jó eséllyel gyenge a markod. A szorító erődön kellene dolgoznod.
2021. máj. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És azt hogyan?
2021. máj. 22. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
2021. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. máj. 23. 11:53
 8/9 anonim válasza:

Én 18 vagyok 176cm és 75kg. Fekvenyomás 110kg, felhúzás 160kg, guggolás 125kg.

Az elmúlt fél évben sokat fejlődtem.

Legyen nagy a kalóriadeficited, szóval minimum olyan 2500 kaloriát vígyél be naponta, és ezeket a gyakorlatokat, amikben fejlődni szeretnél minimum heti két alkalommal eddz rá.

Meg fekvenyomásban próbald ki, hogy mikor a mellednél van a rúd még ott megtartod 3-5 másodpercig és utána nyomd ki (de ne engedd rá a melledre a rudat).

A tej is amúgy hasznos, van benne növekedési hormon, amivel hamarabb regenerálódik az izom és a fehérje is könyebben beépül.

2021. jún. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jelenleg ilyenek lettek:


Fekvenyomás: 90 kg


Felhúzás:130-140 kg


Emelett már jobban bírom el a testsúlyomat,pl több fekvő megy meg húződzkodás és könnyebben tudok kötelet mászni.

2021. okt. 14. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!