Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Covid oltás után lehet kondizni?

Covid oltás után lehet kondizni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 26. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
1-2 napot érdemes várni, utána igen.
2021. máj. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Alig várom már, hogy mindenki be legyen oltva és végre megszűnjenek a napi szintű "szuri után mehetek edzeni" típusú kérdések. Ha nem írják ki ezt a kérdést naponta tízszer, akkor egyszer se.
2021. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Az oltást követő 48 órában nem ajánlott.
2021. máj. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%
Előtte is lehet.
2021. máj. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
közvetlen utána mentem futni, semmi bajom nem volt. mindegy ne törődjetek vele xd
2021. máj. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Mehetsz! Kondizni is és futni is! A te dolgod, elvileg felnőtt ember vagy. Nekem ugyan azt mondta a doki, hogy ne tegyem, úgyhogy én nem tettem. Ha te mész kondizni/futni utána, akkor menj, valószínűleg nem lesz bajod. Ha viszont lesz, akkor please ne kezdj el panaszkodni, meg összeesküvés-elméleteket gyártani, hogy milyen para a vakcina, mert te milyen rosszul voltál.
2021. máj. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Mi az a covid oltás?
2021. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Figyelj, én meg se kérdeztem a dokit. Egész évben edzek, covid alatt is. A szervezetem hozzá van szokva. Voltam bölcsességfog műtéten, ott is azt mondták "Most nincs gyúrás", jaj akkor feküdjek hogy azt szokja a szervezetem? Szerintem jobb ,ha várok 3 napot és a szervezetem nem a tunyulást hanem az erősödést szokja meg. Ha egész évben nem edzettél és most oltás után akarsz futni menni, akkor jobb ha vissza fekszel, de egy normális szervezet szerinted belehal 2-3 km futásba? Max, ha felakasztod magad utána :D
2021. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Attól még nem tunyulna el a tested, mert kihagynál a futással/kondival egy vagy két napot. Nyilván más, ha három hetet kéne kihagynod, de 48 órát szerintem mindenki teste ki fog bírni edzés nélkül úgy, hogy nem épül le. Többet ésszel, mint erővel! Sokszor a pihenéssel teszel jobbat az izomzatod fejlődésének, nem azzal, ha edzel. Például ha csak reggel, meló előtt lenne időm kardiózni, de akkor csak 5 órát tudnék aludni, akkor inkább offolom a kardiót, és alszok másfél-két órával többet. Többet érsz az alvással, a pihenéssel, a regenerációval, mintha hullafáradtan, nulla alvással, nulla energialökettel futópdazol egy órát csak azért, mert szerinted csak az éhgyomros kardió működik. Ez bullshit. Inkább akkor meló után megyek kardiózni. Akkor sem leszek egy energiabomba, de legalább kialudtam magam előző este, és tudtam teljesíteni a munkámban és a konditeremben.

Az oltással ugyanez volt a helyzet. Valószínűleg semmi bajom nem lett volna, ha oltás után megyek is edzeni. De ha az orvos azt mondta, hogy 48 órán belül NEM AJÁNLOTT a fizikai megerőltetés, akkor azt a 48 órát valahogy csak kibírom, jobb a béke. Inkább, mint hogy szarul legyek, aztán utána egy hétig vergődjek a rossz immunválasz miatt az ágyban. Abban a 48 órában pihentem, regenerálódtam, lenyírtam a füvet, lepermeteztem a növényeket a kertben, olvasgattam, filmet néztem. 48 óra elteltével pedig mentem a kondiba és széttéptem a gépeket.

2021. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Nem ajánlanám. Pihenj pár napot.
2021. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!