Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomaskor vállfájdalom?...

Fekvenyomaskor vállfájdalom? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ruddal és géppel szoktam fekvenyomni. De mindkettő után szoktam érezni a vállamat. Inkább csak érzékenység, nem is fájdalom. Még másnap is szoktam érezni ez.

Váltsák kezisulyzokra? Szerintetek?



2021. jún. 4. 12:52
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Pedig még csak 25 éves vagyok. Ilyen életkorban is előfordulhat vállizületi porckopás?
2021. jún. 5. 23:13
 12/14 anonim ***** válasza:

#11


Sajnos igen. A sportolóknál a túlerőltetés miatt elég gyakori:


[link]

2021. jún. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Mennyire biztos hogy ez porckopás?

Egyébként kóros ízületi folyadék nincs a vállamban.

2021. jún. 5. 23:25
 14/14 anonim ***** válasza:

#13


A leírásból ez a valószínű.


A "labrum glenoidale" egy porcszövet, és arról írták, hogy el van deformálódva. Ezt itt találtam (oldal teteje):


[link]


A cystosus azt jelenti, hogy cisztaszerű:


[link]


Ezekből raktam össze, hogy a porc sérült, és a változó méretű cisztaszerű képződményt szerintem a gyulladás okozza, ami a porcsérülés (valószínűleg kopás/leválás) következménye.

Szóval ezt csak normális orvossal érdemes megnézetni.

Megjegyzem, hogy ismeretségi körömben is van olyan, akinek a sok fekvenyomástól kb. 20 éves korában volt porckopás a vállában. Emlékeim szerint az orvos Donát írt fel neki (akkor még vényköteles volt), meg valami gyógytornát kellett csinálnia. Utána nagyjából jó lett neki (bár súlyzós edzést utána már nem nagyon csinált).

2021. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!