Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomaskor vállfájdalom?...

Fekvenyomaskor vállfájdalom? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ruddal és géppel szoktam fekvenyomni. De mindkettő után szoktam érezni a vállamat. Inkább csak érzékenység, nem is fájdalom. Még másnap is szoktam érezni ez.

Váltsák kezisulyzokra? Szerintetek?



2021. jún. 4. 12:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Csak az egyik vállamat érzem. Csináltattam már vele MR vizsgálatot is, de semmi rotatorkopeny sérülést, vagy izomserulest nem találtak.
2021. jún. 4. 13:01
 2/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk először masszőrhöz kellene elmenni.
2021. jún. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Így látatlanban azt mondanám, hogy rossz a kivitelezés, vedd fel hogyan csinálod és hasonlítsd össze egy helyes kivitelezést bemutató videóval.


Ami nekem segített ilyesmiben az az, hogy a könyökömet közelebb tartottam a testemhez. Esetleg próbáld meg, hogy nem mész vele olyan mélyre, megállítod mondjuk 10 centire a mellkasodtól. De lehet pihentetned (is) kellene, mert ha egyszer egy kicsit megsérült és folyamatosan ráedzel, akkor helyes végrehajtás során is fájhat.

2021. jún. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Deloadolj 5-10 %-ot a használt súlyból (inkább menjen több ismétlés), és javítsd a technikát (ahogy írták is). Ezeken kívül javaslom, hogy kezdj el olyan nyújtógyakorlatokat végezni, amik a vállat mobilizálják, pl. ilyesmiket érdemes csinálni:


https://www.youtube.com/watch?v=bTb2KCXAsxg

2021. jún. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Több profi nem ajánlja a pados fekvenyomást mert terheli az ízületeket. Két egykezes jobb minden szempontból (hacsak nem erőemelő vagy)
2021. jún. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be, hogy szélesebb fogással végeztem a felvenyomást
2021. jún. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pihentettem már. De nem használt. Meg ha az MR vizsgálat nem mutatott semmi sérülést, akkor gondolom nincs neki baja.
2021. jún. 5. 18:54
 8/14 anonim ***** válasza:

#7


4-es vagyok. Továbbra is azt gondolom, hogy a vállmobilitással lehet gond (hiszen írtad is, hogy az MR szerint nincs elváltozás). Ha speciális nyújtógyakorlatokkal lazábbá tudod tenni a válladat, valószínűleg megszűnik a probléma.

2021. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A leleten annyit írnak,hogy a csontok épek, rendben vannak és a vállízület stabilizátor izmain sem látható kóros eltérés, szakadás vagy mikrotrauma jele.


Csak annyi van odairva véleményként, hogy deformált labrum glenoidale, változó nagyságú cystosus képletekkel.

2021. jún. 5. 21:08
 10/14 anonim ***** válasza:

#9


Nem vagyok orvos, de a leírtak alapján szerintem ez vállízületi porckopás lehet, ami gyulladást váltott ki. Ebben az esetben viszont kezelni kell, és a fekvenyomást (és amitől fáj) szüneteltetni kell. Általában konzervatív kezeléssel javítható a dolog, részleteket lsd. itt:


[link]


Mindenképpen szakemberhez kell fordulni.

2021. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!