Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Minél többet edzem, annál...

Minél többet edzem, annál rosszabbul nézek ki!?

Figyelt kérdés

33 éves naturál férfi vagyok.

Régebben csak lightosan edzegettem, és sokkal jobban néztem ki. Aztán két éve úgy döntöttem, hogy komolyabban veszem. Aztán inkább sz.arabbul nézek ki.


Teljes testes edzést végzek 1-2 naponta. Tehát edzés, majd 48/72 óra pihi.

Mindenre mindig 5-6 sorozatot végzek alapgyakorlatokkal.

Dolgozik alacsony, és magas ismétléssel is.

Pl: mellre tolódzkodás 3-4*8, aztán 2 sorozat fekvőtámasz kifulladásig. Általában így edzem. Mi lehet a gond?


2021. jún. 19. 11:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Azért kiváncsi lennék, hogy a 8as válaszommal mi a baj, meg előtte a többiek válaszával. Nagy vonalakban ugyanazt írtam le, mint a 9-es. Az hogy rákérdezünk az étrendre? Az hogy a teljes testes edzésről lehet váltani kellene? Értem én hogy valaki haláláig védi a teljes testes edzést (nincs is vele bajom), de ha évekig nem fejlődik vele, akkor nyilván valamin változtatni kell.
2021. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem írtad le az edzésterved,csak tippelni tudok.

A teljes testedzes remek dolog amikor kezdő vagy,meg olyankor,mikor kicsit változatossa akarod tenni az edzést és bedobsz egy hónpos teljes testet.

Ha viszont haladó lettél az izmaidnak már nem elég a sorozatszam.Illetve keves a volumen.Ezert szokott megtörtenni az a jelenseg,mikor arra panaszkodik a delikvens,hogy brutál súlyokat mozgat meg,guggol,felhúz,erősnek erős, de meg sem nő a tőmeg.Nem fejlődik az izom.Ez a jobbik eset.A rosszabbik,hogy az erőszint is stagnal,és hiába csinál barmit,nem fog semmi se törtenni hosszú hónapokon át.


Volumen kell az edzesedbe.Ahhoz viszont majdnem biztos,hogy búcsút kell mondanod a teljes testedzésnek,mert nagyon hosszúra fog nyúlni,es valjuk meg őszinten egy edzesen fekvenyomni,guggolni,vagy vallból nyomkodni,hát nem egy produktív dolog.Főleg az edzes vegefelé mar nincs annyi kakaó,hogy az max koncentráltan és erőben veghez is vidd.Hacsak nem vagy vmi genetikai csodabogar.Ami biztosan letezik,csak az emberek 99%nem az.

Osztott edzést javaslok.Heti 2 szer minden izomcsoprtot edz le!

2021. jún. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
74%

Heti 10-15 sorozattól többet csinálni felesleges izomcsoportonként nem?

Az meg heti 3 teljes testes edzéssel simán kivitelezhető.

2021. jún. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!