Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Antibiotikum mellett edzés?...

Antibiotikum mellett edzés? Mennyire rontja a felszívódást?

Figyelt kérdés

A párom elkapott egy vírust pár napja, így nekem is antibiotikumot kell szednem 10 napig. Sumetrolimot írt fel a doki. Viszont se neki, se nekem semmi bajom sincs napok óta, és előtte se volt. (Lelet alapján derült ki a vírus.)

Eddig is edzettem, semmi bajom nem volt. Ha elkezdem szedni az antibiotikumot, mellé a normaflore-t, akkor mennyire fog visszavenni? Attól félek hogy a megevett kaja, kreatin, stb csak át fog menni rajtam, és semmi sem szívódik majd fel. Meg minek ilyen hosszú ideig szedni az antibiotikumot, ha semmi bajom sincsen? Ráadásul a diéta kellős közepén vagyok, most nagyon számítana a jó kajálás. Nehezen indult be az egész.



2021. júl. 9. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem rontott
2021. júl. 9. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért kell a megadott ideig szedni, mert az antibiotikumok a legtöbb jó baktériumodat is pusztítja. Ha azokat legyengített és félbehagyod a kúrát, akkor a rosszak (amik miatt elkezdtem szedni) fognak elterjedni.


Ha eddig nem volt hasmenésed és szedsz mellé probiotikumot, akkor semmi változás nem lesz.

2021. júl. 9. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen vírus?
2021. júl. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha lelet alapján derült ki, hogy vírusos megbetegedésről van szó, akkor érdekesnek tartom, hogy antibiotikum lett felírva. Az antibiotikum csak a bakteriális fertőzések ellen működik, a vírusokra, gombákra és egyéb kórokozókra semmilyen közvetlen gyógyító hatása nincs. Ha lenne, akkor például a másfél éve terjedő koronavírust is le lehetett volna győzni egy kis antibiotikummal, és nem lett volna globális járvány. Meg vagyok lepődve, ha elmondásod szerint, tényleges laborlelet alapján a párod betegségét vírus okozza, emiatt neki és még neked is antibiotikumot írt fel az orvos. Ettől függetlenül nem tartom kizártnak. Pont azért jelenik meg egyre több multirezisztens baktérium, mert a két forintot nem érő házi orvos teljesen következetlenül, minden szutyokra felírja a lórúgás antibiotikumot, amit aztán Józsi bácsi szed három napig, jobban lesz, abbahagjya, bedobja a fiókba, aztán a szervezetében frankón elkezdenek burjánzani a rezisztens kórokozók, amiket aztán kipisil-kikakil a természetbe, ahol aztán még jobban szaporodhatnak.


Nektek most az a legfontosabb, hogy meggyógyuljatok. Nem csak közérzetre, hanem ténylegesen is. Ne félj, a megevett kaja és az a fránya kreatin ugyanúgy fel fog szívódni, mint az antibiotikum kúra előtt. Diétázz tovább, szedd a normaflore-t és mindenképp szedd végig az antibiotikumot (még akkor is, ha feleslegesen írta fel a retardált doki), mert ha nem szeded, akkor annak rohadt negatív következményei lehetnek, másokra és a saját szervezetedre nézve is. Antibiotikum kúrát sosem hagyunk félbe, még akkor sem, ha közérzet alapján jobban vagyunk. Ez alapszabály.

2021. júl. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!