Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez a push-pull-leg felosztás...

Papics kérdése:

Ez a push-pull-leg felosztás működne?

Figyelt kérdés

Ezt a tervet abból kiindulva gondoltam ki, hogy egy izomcsoportnak 48 óra kell a regenerációhoz. Szóval egy izomcsoportot egy héten három-négyszer lehet megedzeni. Hogyha ezt kombinálom a p-p-l edzéstervvel, akkor az működhetne, hogy két p-p-l folyamat keresztezze egymást?

Konkrétan erre gondolok:

Hétfő: push

Kedd: pull

Szerda: leg, push

Csütörtök: pull

Péntek: leg, push

Szombat: pull

Vasárnap: leg


Nekem is extrémnek tűnik, de azért kipróbálnám, és arra is kiváncsi lennék, hogy van-e valaki, aki ezt alkalmazta, vagy alkalmazza!

(Ha a fenti állításokkal kapcsolatban tévedtem, azért bocsi)



2021. júl. 11. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Tul sok, meg am se edzuk labat massal. Folosleges ennyit edzeni ugyse fogsz jobban noni. sot... Ink nyomd le csak 2x
2021. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon-nagyon rossz. Pihenőnap nélkül lehetetlen lesz regenerálódni, és a motivációt is tartani folyamatosan. És ha keményen edzenél is, az idegrendszert is megviseli az állandó koncentráció, és hogy fejben ott legyél edzésen stb. Így heti hétből legalább 3-4 szarul fog menni, és csak lenyomod, de értelme nem lesz.

Nem értem miért hiszi azt mindenki, hogy ha minél többet edz, annál jobban fog kinézni.

Én minden másnap edzek csak (push-pihenőnap-leg-pihenőnap-pull-pihenőnap majd kedzdődik előlről), így 6 naponta edzek újra egy izmot, még is bőven elég, és jó formát sikerült elérni.

2021. júl. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
működne csak nem sokáig.
2021. júl. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra befizetek, hogy te tudsz heti 7 napot edzeni hosszu tavon. Az egy dolog hogy az adott izom pihen, de az idegrendszernek is pihenni kell. Eleg hamar leserulnel vagy tuledzened magad szerintem. De probald ki es mondd el a velemenyed. Lehet nem igy lesz.
2021. júl. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amint mondtam, szerintem is extrém, de egy kérdést részemről megért, még ha érzékenyen is érintett bárkit. Egy lesérülés inkább nem kockázatok meg, annyit nem ér, csak kíváncsi voltam, hogy mik a vélemények.
2021. júl. 11. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Ilyenen en is gondolkodok de csak akkor mikor fogok egy laza kúrát tolni. Jelenleg naturalon a 3+1vagy a 6+2 es edzest nyomom (ppl+pihi) teljesen jol mukodik es eddig a legjobban ettol fejlodok. De mindenkeppen egy nap kell pihenő.
2021. júl. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Koxal persze mas. Ugy enis 6-7 napot edzettem. De naturalba eleg a 4-5. Ugyse nonek jobban..
2021. júl. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem a felosztás lesz a mérvadó, hanem az intenzitás és a volumen. De irok egy példát, higy érthető legyen mindenki számára. Tegyük fel, kell jeti 14 sorozat hátra, ezt megcsinalod egy edzesen belül, de mindennao edzed a hátad és egy alkalommal csak 2 sorozat megy, akkor nem edzed magad tul, mert 7*2=14.
2021. júl. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!