Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi idő 32 éves férfiként...

Mennyi idő 32 éves férfiként a "skiny fat" testet átalakítani izmossá, vagy legalábbis olyanná ami már arányos és nem kell égnem ha strandon vagyok? Illetve milyen edzés lenne rá jó?

Figyelt kérdés
Érdemes lenne futni, vagy súlyzózzak inkább, sosem edzettem eddigi életemben, és hát talán nem késő elkezdeni, de tanácstalan vagyok. Étrendet se nagyon vágom.

2021. júl. 16. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:
ha valami számít 181 cm vagyok 84 kg, de nem sok izmom van, húzodzkodás pl egy darabot sem bírok megcsinálni, futásnál meg örülök ha 1 km-t lassan le tudok kocogni, fekvenyomásnál talán a 30 kg megy, szóval egy gyenge $zar vagyok :D
2021. júl. 16. 13:58
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Összetett, hogy hogyan is kéne csinálni a dolgokat, de adok pár kiindulási alapot és majd beletanulsz:


A súlyzós edzés alap, ha izmosabb fizikumot akarsz, meg eleve fogyni is könnyebb, ha nagyobb az izomtömeged. Ha edzetlen vagy, akkor nagy eséllyel fogsz tudni izmosodni és zsírt veszteni eleinte egyszerre is. Fogj pár gyakorlatot, nem kell sok, tanuld meg kivitelezni aztán, erősödj meg bennük. Egy pár példa: fekvenyomás, guggolás, merevlábas felhúzás, fej fölé nyomás, tolódzkodás, evezés, húzódzkodás, állig húzás/oldalemelés. Ezeket ki lehet egészíteni egy kis hasazással, vádlizással, karozással. Persze ezt hosszú lenne kifejteni, hogy pontosan hogy kell végrehajtani a gyakorlatokat, nézd meg neten, sok jó tutorial van már.


Kezdetben ne menj bukásig, aztán ahogy egyre biztosabban tudod kivitelezni a gyakorlatokat, úgy feszegetheted a határokat. Illetve értelemszerűen adaptáld az egyéni erőszintedre (pl. amíg nem tudsz tolódzkodni, elég lesz a fekvőtámasz, amíg nem tudsz húzódzkodni, addig végezz evezést akkora súllyal, ami megy kontrolláltan etc.).


Futás helyett én kezdetben csak gyalogolnék, a futást csak később illeszteném be, de megtudsz csinálni aerob edzéseket emelkedőn gyalogolva vagy bringával is, ha van rá lehetőség.


A kajáról is órákat lehetne beszélni, de a lényeg, hogy kalóriadeficitet kell teremteni, magas fehérjebevitellel, amit érdemes egy adott szinten tartani és a bevitt szénhidrát/zsír mennyiségével operálni. Ezekhez jönnek az egyéb praktikák mint pl sok zöldség, ami segít menedzselni az éhséget. A kaját amúgy tudod követni valamilyen kalóriaszámláló alkalmazással.


Jó lesz ez. :D

2021. júl. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fúú köszönöm a részletes leírást. Már az nagy segítség hogy a súlyzós edzést mondtad, én teljesen abban a tévhitben voltam, hogy az majd csak akkor kell ha már van egy alaperőm :D

Annyi kérdésem még lenne hogy pl nekem ülőmunkám van, ez vajon mennyiben hátráltat? csak mert amúgy is váltani akarok, lehet akkor már érdemes lenne olyasmi ahol ott is mozgok. hátha gyorsít a folyamatokon...:D

köszönöm a választ. felpontoztalak.

2021. júl. 16. 15:11
 4/7 anonim ***** válasza:
30%
komolyan a legegyszerűbb ha keresel egy személyi edzőt és ő elmond mindent.
2021. júl. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Az ülőmunka ebben az esetben előny is lesz.

Majd később mikor beáll a testösszeteteled és tömeget erőt növelsz.Fizikailag nem fáradsz ki,ezért könnyebben regenerálódsz,mint pldául egy kőműves munkát végző.

Fizikai munka mellett is lehet edzeni,csak nem mindegy a regeneracíó szempontjából hogy egesz nap téglákat ,jarólapkathordasz fel egy emeletre,vagy az irodaban matatsz a tolladdal vagy a pc vel.

2021. júl. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
21%

Heti 3 kardió, és 2 erősítő edzés legyen meg.

- Futáshoz használj app-ot, ami olyan mint egy coach, imádni fogod, és motivál majd!


- Keress otthonu home workout videókat, amikkel a saját testsúlyodat használva építhesz izmot.

2021. júl. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Első tudatlan, ne foglalkozz vele. :)


Nem muszáj a súlyzó, saját magadat is használhatod, ugye. (fekvő, felülés, guggolás stb stb stb)


Futni nem kell sokat, heti egyszer bőven elég. A legjobb, ha megnézed, mennyit tudsz tiszta erőből futni. Ezt leméred, és utána ugyanannyit gyalogolsz, ahogy természetesen szoktál. Utána megint futsz... Ezt váltogatod addig, amíg futni bírsz, utána pihi.


kalóriabaromságot ignoráld, mert úgy kamu, ahogy van. :)

Az ember húsevő, ennek megfelelően kell táplálkozni (húsok, belsőségek, szalonnák, nyers tej és nyers tejtermékek, tojás, kagyló stb stb). Ez alapból ad erőt és szép izmokat. :)

2021. júl. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!