Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Károsíthatják kíméletlenül...

Károsíthatják kíméletlenül (csupán ritkán ismételt) tesztoszteron kúrák a szervezetet, ha naturál volt évekig előtte az illető, és csak negyven év körül kezdené majd el alkalmazni? Vagy emiatt a káros hatások csak később, "eltolva" jelentkeznének?

Figyelt kérdés
Igaz állítólag valaki már az első tesztoszteron kúra alatt kórházba került - kinek hogyan reagálja le a szervezete.

2021. aug. 2. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ez a kérdés is tőled származik:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__112..


Ha azt írják, hogy nem lesz semmi bajod, akkor nyugodtan belevágsz? Nem az interneten kellene ismeretlen emberektől tanácsot kérni, ha a saját egészséged (esetleg életed) a tét.

Csak példának: állítólag volt ezen az oldalon is olyan felhasználó, aki úgy döntött, hogy 40 éves kora után, sok év edzéssel a háta mögött kipróbálja, milyen is a kokszolás. Utána nem sokáig maradt aktív felhasználó (ugyanis már nem ezen a világon van). Állítólag rákos lett, miután nekiállt kokszolni (tudtommal cortez70 néven futott, rá is tudsz keresni).

2021. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia! Megnéztem, nem az én kiírásom. Persze volt már, nem is egy kérdés elég sok topic-ban, amit én tettem fel, de ez nem én voltam.


"Ugyanis már nem ezen a világon van."


Tényleg ennyire durva mellékhatások alakulhatnak már a legelején ki még csupán tesztoszteron kúrák alkalmazása mellett is?


Nem lassan, évtizedek alatt alakulnak csak ezek inkább ki? (Ezért írtam ötletnek a negyven évet, nem pedig huszon-elejét.)

2021. aug. 2. 21:07
 3/5 anonim ***** válasza:

#2


Nem tudom, kinek pontosan mikor és miért alakulnak ki mellékhatások, én magam nem élek ilyen dolgokkal, és orvos sem vagyok (de ha az lennék, akkor sem a gyakorikerdeseken tartanám a szakrendelést).

Ha profi sportoló vagy, akkor van orvos, akivel tudsz ezzel kapcsolatban konzultálni. Ha nem vagy profi sportoló, akkor teljesen felesleges elkezdened ilyeneket használni, mert sok jó nem fog kisülni belőle.

2021. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

:) Te is jól tudod, akik ezeket használják sem azért használják, mert "kell", hanem mert ezekkel erőteljesebb edzések és ezek által látványosabb izomzat érhető el, szemben a tíz év naturál edzés ellenére is szinte (nyilván túlzás) "észrevehetetlen" strand fazonnak is sajnos kevés izomzattal.

Sandov felé naturál maximum fizikumokat (fentebb írt tíz hosszú év edzéssel és úgyszint tíz év lemondásokkal járó étrenddel) ma már nem (annyira) vesznek sajnos(!) észre.

2021. aug. 2. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:

10 év nem olyan hosszú idő (én pl. 21 éve végzek súlyzós edzést, és egyébként párhuzamosan ment 15 év judo, 5 év bjj, 9 év ökölvívás, 3 év karate, birkózás stb.).

A másik az, hogy nem biztos, hogy optimális edzéssel telt el a 10 év.

Ha pl. (naturál mérce szerint) nem hoztad ki kb. a maximális erőszinted alapgyakorlatokban, akkor szerintem biztosan felesleges nekiállni kokszolni. Ui. azzal izmosodsz a leghatékonyabban, hogy erősödsz az alapgyakorlatokban (ezt már pl. Arnold is leírta).

De megvan az életkorod hozzá, hogy döntéseket hozz, igazából én úgysem tudlak meggyőzni, ha már döntöttél. Kívánom, hogy olyan döntést hozz, amit nem bánsz meg. Minden jót, és kellemes edzést kívánok.

2021. aug. 3. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!