Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Creatine HCL-ből mennyit...

Creatine HCL-ből mennyit kellene szedni 75kg-hoz?

Figyelt kérdés

1600mg-ot szedtem belőle másfél hónapig, de semmit sem hozott az ég adta egy világon ezért abbahagytam.


Érdemes lenne belőle a dupláját megpróbálni? Még van itthon egy fél doboz.


Lehet az volt a gond, hogy kevés volt a mennyiség? Étrendet és az edzéstervet is betartom pedig.


2021. aug. 7. 12:51
1 2
 1/11 Lazy Lover ***** válasza:
91%
Ne várj tőle csodát az csak tápkieg
2021. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Esetleg nincs valami még, ami kicsit segítene erőben vagy bármiben?


Magas vagyok, szóval messze még a natúr határ.


Tudom, tudom étrend és edzés, de már egyre nehezebb tartani, nem hogy hozzárakni.


Multivitamin és C vitamin megy.

2021. aug. 7. 13:11
 3/11 A kérdező kommentje:
Na itt is csak az ökörködés megy, ha van egy kicsit szakmai jellegűbb kérdés, azonnal megáll a világ....
2021. aug. 7. 15:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Tegnap háromnegyed négy óta nem kaptál választ, és már hisztizni is kezdesz. Ez nem szép dolog.

Menj el vérvételre, ahol kiderül, hogy mik azok a vitaminok és ásványi anyagok, amikből a szervezeted hiányt szenved. Az egy dolog, hogy szeded a sokszor (felszívódás szempontjából) rosszul összeállított multivitamint és a túlértékelt C-vitamint. Lehet, hogy például alacsony a kálium szinted. Akkor azt pótolni kell. Lehet, hogy magas a vércukrod. Akkor azt csökkenteni kell. Elöször az általános homeosztázisodat rakd rendbe azzal, ami indokolja. Csak utána kezdj el tápkiegészítőkön gondolkozni.

Bemelegítéssel hogy állsz, mennyire alapos? Nyújtással hogy állsz, mennyi időt szánsz rá, milyen gyakorisággal? Rendszeresen mobilizálsz, rendszeresen hengerezel? Hány órát alszol? Minőségi fehérjében, lassú felszívódású szénhidrátban, telítetlen zsírban, rostban gazdag táplálkozást folytatsz? Kalóriákat számolod? Edzésprogramozásod mennyire szakmai? Először ezek legyenek rendbe rakva és kimaxolva. Amíg ezek közül valamelyik egy kicsit is csorbát szenved, addig pont ne érdekeljen a creatine HCL.

2021. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom eldönteni, hogy valami okoskodó, magát nagynak képzelő elsőéves orvostanhallgató vagy, vagy csak szimplán troll.


Vakerálsz itt hengerekről, meg nyújtásokról.


Én akiket ismerek, lementek az edzőterembe és mint egy vadállat nyomatták a felhúzást, guggolást meg a fekvenyomást és társait aztán izmosodtak.



Te sem gondolod, hogy a fentieket egy dolgozó hobbista így fogja napi szinten betartani? Ez egy vicc. Jóhogynem a jelenlegi Mr. Olympia életvitelét írod le itt nekem, ha azt nem folytatom, akkor nem tudok izmosodni :D

2021. aug. 8. 11:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor majd kérdezd meg ezeket a "vadállatokat" 10 év múlva. Ha lesz olyan testrészük, ami nem fog fájni, ha lesz olyan ínhüvelyük, ami nem lesz begyulladva, ha lesz olyan porcuk, ami nem lesz megkopva, az maga lesz a csoda. De legalább izmosak voltak valamikor, állítólag. Magadnak is ilyen reumatológiai problémákat kívánsz? Mert ha igen, akkor ne melegíts be soha, elég két vállkörzés. Ne nyújts soha, kicsit lerázod a karjaid edzés után, aztán meg is vagy. Ne hengerezz soha, ugyan csak napi 10 percet venne igénybe, maga a henger pedig 3000 forintodba kerülne össz-vissz, de engedd el. Aludj csak napi 4 órát, elég az neked. A kalóriaszámolást is offold, egyél, ami jól esik.

Viszont akkor légyszi pár hónap-év múlva ne írj majd ki kérdést, hogy "hiába edzem, mint egy vadállat, mégse fejlődök semmit", meg hogy "milyen tápkiegészítőt ajánlotok egy rosszul fejlődő haladónak", jó?

Az meg, hogy egy "dolgozó hobbista", mint te is, nem tartja be ezeket a dolgokat, amik igazából napi fél órát jelentenének és az edzésidőbe simán integrálhatóak lennének (leszámítva a főzést, értelemszerűen), az elég nagy baj. Pont ezért van ennyi sérült, pocsék formát felmutató, rosszul fejlődő kondis, mert a creatine HCL-re van esze, de normális bemelegítésre nincs.

2021. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bemelegitek alap "tesi szinten*, majd mindenből nyomok 2 sorozatot kis súllyal.


Ez nekem bőven elég, és eddig aligha volt sérülésem. Nem edzek ezek nélkül.


De ilyen hátvakaró hengerekkel hagyjuk már nem ez miatt nem fejlődik valaki...

2021. aug. 8. 11:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Reméljük ez az ovis bemelegítés neked a jövőben is elég lesz, és tényleg nem fogsz lesérülni.

És valóban, nem pusztán a hengerezés hiánya miatt nem fejlődik valaki. De ha offolod a hengerezést, meg még néhány egyéb tényezőre is fittyet hánysz, vagy nem fordítasz rájuk kellő odafigyelést, az már összeadódik, és emiatt az összeadódás miatt nem fogsz majd fejlődni.

És nyugodtan lekakilhatod a hengert, az anatómiailag megalapozott nyújtást-bemelegítést, az aktív-passszív regenerációt és egyéb dolgokat. Nem számít, mit gondolsz. A tudomány jelenlegi állása szerint aki a sportból és bármilyen fizikai tevékenységből minél többet ki akar hozni anélkül, hogy egészségügyileg károsodjon, annak ezeket célszerű szem előtt tartania, különben jön a szívás.

2021. aug. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Figyu öreg. Sok mindenben igazat adok neked. Az is tuti, hogy az EÜ részéhez sokkal többet konyítasz mint én, DE:


Én a való életből indulok ki, azt amit látok. Azt látom, hogy mások csesznek rá mindenre, heti 3-4x lemennek és mint a barom nyomják és FEJLŐDNEK. A tudomány a legtöbbnél megáll annyiban mennyivel nyomsz fekve, ha nincs meg 120, akkor gagyi vagy. A kajára csesznek rá, az asszony lehetőleg este csináljon marhapörköltet és akkor happy van, meg a fehérjeshake legyen kész a pultosnál mire végez az edzéssel.


Aztán akkorák, hogy én olyan vagyok mellettük mint egy kisóvodás.


Pedig 184 vagyok szóval a naturál határtól marha messze, csak nagyon lentről indultam (magasság - 130 (!) kg-ban...). De csak stagnálok már ezeréve.



Ízületvédőt is szedek. A bemelegítés pedig alapos, a tesis (alapos) átmozgatás pont tökéletes megalapozni egy 50 sorozatos bemelegítő nyomáshoz pl...


A legtöbb a felét nem teszi meg ennek, elég csak lemenni egy konditerembe, hát én szökőévente ha látom ezeket az SMR hengeres fazonokat....


Az, hogy mi lesz évtizedek múlva, az egy történet. Tuti, hogy a gyurmagyuriknak lesznek problémáik, ettől függetlenül most nőnek mint a gomba.

2021. aug. 8. 12:48
 10/11 A kérdező kommentje:
50* ismétléses
2021. aug. 8. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!