Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tényleg nem létezik olyan...

Tényleg nem létezik olyan hogy alsó mellizom? Arra nem is lehet igazán edzeni?

Figyelt kérdés

Hallottam már alsó, középső és felső mellizomrol.

Úgy tudtam hogy negatív pados gyakorlatok jók az alsó mell edzésére,de állítólag tökreteszi a vállakat hosszú távon.

Mi a véleményetek: Vannak alsó mellizom gyakorlatok,illetve a negatív pados gyakorlatok mennyire károsak a vállnak?



2021. aug. 26. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Van persze, elég ha megnézel egy anatómiai ábrát, funkcionális szempontból fel lehet osztani különböző részekre, mert ezek más rostlefutással rendelkeznek, tehát nyilvánvalóan más irányba húznak, így a felkarod helyzete meghatározza, hogy melyik rész fog működni dominánsabban. A negatív pad az jó rá, de ha tudsz tolódzkodni az még jobb lenne. (Ez persze nem azt jelenti, hogy "csak az alsó" rész dolgozik.)
2021. aug. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
1#nek sajnos nincs ogaza, a mellizom egyben működik, nem húz különböző irányokba.
2021. aug. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
De.
2021. aug. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Külön alsó mellizom nincs, a mellizomnak van alsó része, és minden gyakorlat mozgatja az egész mellizmot, de azt lehet variálni, melyik része kapjon nagyobb terhelést.
2021. aug. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy egész a mellizom, de vannak külön izomrostok, amik lefele futnak meg felfele. Tehát tudsz a mell alsó részére domináns gyakorlatokat csinálni meg a felső mellre is külön.
2021. aug. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

nagy hülyeség... a mellizom az 1 izom, nem tudod külön terhelni se az alját se a tetejét, ha terheled, az egész mellizom dolgozik, eloszlik rajta a terhelés, a kölönböző irányú terheléseknél sem az történik, hogy az alja vagy teteje jobban dolgozni,m hanem az, hogy van egy másik izom ami rásegít az irányra...

áthúzásnál a Pectoralis minor...

De arra meg külön nem is tudsz edzeni, mert együtt él a mellizommal.

2021. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6# elég a wikipédiáig elmenni: [link]


Egy izom, de felosztható több részre, több anatómiai képleten vannak eredési pontjai, tehát nyilván nem ugyanabba az izomba húz minden rost. Vannak olyan izmok, ahol ennek szerintem sincs gyakorlati jelentősége, pl. VMO-t szerintem sem lehet külön edzeni, vagy ha bizonyos szintig lehet is, az biztos nem szignifikáns. De azért a felkar jóval szabadabb mozgáspályán mozog, arról nem is beszélve, hogy a beidegzésben is van eltérés. Az nyilvánvaló, hogy a nem tud "izoláltan működni az alsó rész", nem tudod "kikapcsolni" az egyes részeket, de nem is kell. Itt arról van szó, hogy vannak RÉSZEI a mellizomnak, és ez nem testépítő dogma, hanem anatómiai tény.


Az áthúzásban egyetértek, sokan tévesen azt hiszik, hogy az hátgyakorlat, pedig biomechanikai szempontból nézve inkább mellgyakorlat, és van szerepe a pectoralis minornak is, nem is kicsi. Olyan szempontból nem értek egyet, hogy a pec minor az a vállövet mozgatja, a major meg a felkart, tehát amíg a felkarodat nem mozgatod, a vállövet meg igen, addig azért tudod célzottabban edzeni a pec minort és fordítva is igaz (nyilván ez csak egy bizonyos szintig igaz, mert a vállövnél több ízület van és ezek mozgásai nem igazán értelmezhetőek önmagában, de ennyi erővel "izolációról" beszélni eleve nem reális, mert teljesen "izolálni" egy izmot sem tudsz, max célzottabban, egy adott izomra nézve dominánsabb gyakorlatokat végezni.)

2021. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok.


Hatos én nem azt mondtam, hogy a mell több izomból állna, hanem azt, hogy vannak izomrostjai amik más irányba futnak, de attól még egy egész a mell. Viszont, hogyha pl tolódzkodásnál megfigyelheted, hogy a mellizom lent feszül meg. Ha pedig döntöttpadon nyomsz fekve, akkor fent feszül meg. Attól még az egész izom dolgozik, de lehet az alsó és felső izomrostra dominánsgyakorlatot csinálni.

2021. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Tolódzkodásnál is megfeszúl a teljes mellizom. Mivel nem tudod kikapcsolni a tetejét, az is meg fog feszülni... vagy valami új mutáns vagy.
2021. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9# de az alsó jobban, mint a felső. Ferdepadon meg fordítva.
2021. aug. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!