Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Félek tömegelni, szerintetek...

Félek tömegelni, szerintetek nagyon sok zsír fog visszajönni?

Figyelt kérdés
176 cm, 78 kg-ról kezdtem el szálkásítani, most vagyok 69.8. Régen alig volt rajtam bármi izom, inkább csak zsír. Tudom, nem szálkásítással kellett volna kezdenem, de hát már ugye mindegy, + egyszerűen nem akartam volna még zsírosabb lenni. 1800-2000 kalória körül ettem, 130-140g feherjevel naponta. Heti 6-7 edzés. Tök jo meg minden, sokkal jobban látszanak az izmaim, a kockahasam is kezd kijönni. Még 1 kilót szeretnek fogyni, amig a kockáim teljesen látszani fognak. Utána pedig tömegelni szeretnek. De nagyon felek hogy sok zsír fog feljonni. :( Szerintetek meddig kéne tömegelnem? Tegyük fel, lemegyek mondjuk úgy 69 kilóra. Onnantól tömegelek, de meddig? Nézegettem, 2500 kalória a megtartashoz valo kaloriaszam, szoval ha mondjuk 200-250 kaloriaval tobbet eszek az ugy jo lesz nem? Az nem olyan sok?

2021. szept. 4. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
69 kgval gizda vagy bro. 0 izom. Tomegeljel legalabb 100 kgra, majd akkor kezdjel el szalkasitani.
2021. szept. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Én úgy ,,tömegelek", hogy szinten tartásnyi kalóriát eszek. Így is lehet, sőt, deficitben is, ha van rajtad zsír (márpedig zsír mindenkin van). Izomépítéshez kalóriatöbblet kell, amit be tudsz vinni külső forrásból is, plusz mivel a szervezeted nem hülye, ezért a tartalék tápanyagot (zsír) is fel tudja használni erre a célra. Ezért lehet szinten tartáshoz elegendő kalóriával és deficittel is izmot építeni. Az más kérdés, hogy deficitben ez csak akkor fog rendesen működni, ha viszonylag magas a testzsírod, bizonyos szint után pedig nem lesz fejlődés vagy nagyon minimális.


A szinten tartással is (amit én is csinálok) hasonló a helyzet. Nem feltétlen a legoptimálisabb fejődés lesz, viszont végig száraz maradsz, én pedig nem akarok szálkásítani. Ezzel a módszerrel is lehet izmot építeni egészen szép tempóban. Ha hozzáteszel pl 200-250 kalóriát- ahogy te is írtad, akkor valószínűleg hatékonyabb lesz és 1 év alatt több izom is fog feljönni-de zsír is. Szinten tartással kb ennek a kétharmadát tudnád felpakolni.


Ezek alapján el kell dönteni, hogy neked melyik a jobb, de én azt ajánlom, hogy legyél egy 200-250 kcal pluszban (ha úgy könnyebb, lehet több is, aztán majd csökkented), figyeld, hogy hogy alakulsz és ennek megfelelően változtass. Szinten tartásban vagy deficitben izmot felpakolni sokkal nehezebb és több melóval, macerával jár (pl pontosabb kalóriaszámolás, persze pontos sosem lesz), mint ha minimális többletben lennél. Próbálgasd, ne félj kísérletezni és majd rájössz, hogy neked melyik a legjobb, mert mindenki más, mindenkinél más módszer válik be.

2021. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Nem, a 69 kiló az nem tök jó.. 0 hát, 0 mell, 0 vállak, karok, lábak.
2021. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki lepontozza a válaszokat, az indokolja már meg, hogy miért nem ért egyet. Szeretnénk okosodni!
2021. szept. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!